Moje-Ankiety.pl są częścią:

Laboratorium Społeczno Ekonomiczne LabSEE

Laboratorium Społeczno Ekonomiczne

 • opublikowano: 2012-01-03 12:16:24
 • status: aktywna, publiczna
 • respondentów: 71
 • wypełnij

Wyniki (71)           Komentarze (38) ...

Strona 1 z 1

Jaki jest Twój ogólny poziom zadowolenia z zajęć/kursu?
64.8% 46   bardo zadowolony
32.4% 23   raczej zadowolony
1.4% 1   trudno powiedzieć
0% 0   raczej niezadowolony
1.4% 1   bardzo niezadowolony
Proszę, wyjaśnij dlaczego?
100.0% 71  
wpisów (71) ...
 1. Ponieważ mogłem się wiele nauczyć. Zarówno opublikowane w poszczególnych modułach materiały, jak i kontakt z mentorem okazały się bardzo inspirujące.
 2. kurs świetnie merytorycznie przygotowany,świetne materiały do pracy z młodzieżą,dużo wiedzy i inspiracji do działania
 3. kurs dotyczył wiekszości zagadnień jakich sie spodziewałam
 4. kontakt z mentorem, możliwość rozmowy na forum, rewelacyjne (!) materiały pomocnicze
 5. dzięki udziałowi w kursie mogłam poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą historii polskiego filmu
 6. Dzięki kursowi zdobyłam wiele cennych wiadomości na temat pracy z filmem. Szczególnie przydatne w mojej pracy będą z pewnością materiały publikowane w ramach poszczególnych modułów. Czasami miałam problem z rzetelną realizacja wszystkich zadań, ze względu na problemy czasowe i, niestety, niezupełna znajomością wszystkich filmów i materiałów Filmoteki:)
 7. Jestem bardzo zadowolona z kursu, ponieważ dzięki niemu zyskałam dużo informacji na temat historii filmu oraz ogólnie pojętej edukacji medialnej.
 8. Po raz pierwszy uczestniczyłam w kursie on-line. Jestem bardzo zadowolona - nie ruszając się z miejsca miałam okazję dużo się nauczyć, porozmawiać z ciekawymi osobami. Mój mentor to osoba bardzo kompetentna i mądra. Bardzo jestem zadowolona z faktu, że wzięłam udział w tym szkoleniu.
 9. Liczyłam na więcej i formacji i historii Kina światowego i polskiego.
 10. Moja przygoda z filmem zaczęła się dwa lata temu. Kurs ten utwierdził mnie w przekonaniu, ze to co robię ma przyszłość, stanowi inspirację do dalszych działań.
 11. Miałem okazję skonfrontować swoje pomysły, doświadczenia, oczekiwania na temat roli filmu w edukacji z innymi nauczycielami zainteresowanymi tą tematyką.
 12. Merytoryczne opracowania i dydaktyka w przyswajaniu teorii, a także organizacja całego kursu - to oceniam na bardzo wysoką ocenę. Osobiście zabrakło mi praktycznego modułu - tworzenie filmu krótkometrażowego, np. w zespołach, gdyż nic tak nie uczy, jak praktyka. Taki "nowy moduł' musiałby być, moim zdaniem, nie w formie internetowej, ale na zasadzie spotkania.
 13. w bieżącym roku szkolnym prowadzę koło filmowe na którym uczniowie oprócz oglądania filmów zapoznają się również z tworzywem filmowym(historią kina, środkami wyrazu itp),dlatego też materiały kursu były mi bardzo pomocne. Wzbogaciły one moją wiedzę, były doskonałym materiałem dydaktycznym.
 14. Jestem zadowolona, ponieważ materiały pojawiające się w modułach były niezwykle ciekawe. Część pomysłów już wykorzystałam, a myślę, że wrócę do nich na pewno po kursie. Kurs dał mi wiedzę jakiej oczekiwałam.
 15. Kurs był dla mnie bodźcem do działań, które zamierzałam podjąć. Utwierdzał mnie w przekonaniu, że to , co robię, jest ok.
 16. Ponieważ przez kilka tygodni mialam możliwość przebywania w innym świecie, w swiecie języka filmu, byłam zmuszona do sumiennego i TERMINOWEGO wywiązywania się z obowiązków pisania sprawozdań, co bardzo często było trudne ze względu na nawał pracy szkolnej- ale zawsze jakoś udawało sie pogodzic wszystkie obowiązki. Będzie mi brakowało tego kursu...
 17. ciekawe materiały, inspirujące kontakty z innymi uczestnikami, rewelacyjny mentor
 18. Uczestnicząc w kursie poznałem wiele aspektów edukacji filmowej. To co pozostawało w sferze planów zaczęło być rzeczywistością i pomału po lekcjach realizuję poznane zagadnienia. Czytając sprawozdania innych można było dowiedzieć się wielu nowych rzeczy i zgromadzić mnóstwo przydatnych wiadomości.
 19. Kurs dał mi sporą dawkę wiedzy dotyczącej sposobów prowadzenia zajęć dotyczących filmu.
 20. Kurs spełnił moje oczekiwania. Duża dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wymiana myśli na forum, wskazówki i doświadczenia innych.
 21. Zajęcia były wszechstronne, materiały do nauki bogate i rozwijające, a współpraca z mentorem i innymi nauczycielami bardzo miła i konkretna.
 22. Podobała mi się forma zajęć-kurs internetowy, materiały w nim zawarte, interesujące zadania oraz komentarze mentora.
 23. Moja wiedza na temat filmu została usystematyzowana, uzupełniona, a poza tym pokazano mi jak w ciekawy sposób pracować z filmem
 24. Wartość merytoryczną kursu oceniam bardzo wysoko. Informacje przekazywane były w sposób bardzo przejrzysty,zdobyłam wiele informacji z zakresu edukacji filmowej,z zakresu historii kina.Poznałam wiele ciekawych metod pracy z młodzieżą.informacji z zakresu edukacji filmowej.Cenię sobie również proesjonalne komentarze mojej mentorki.
 25. Ponieważ: - czuję się " mądrzejszy" po ukończeniu kursu - poznałem określony zasób wiedzy z zakresu historii filmu i jego języka i określone sposoby wykorzystania tej wiedzy w pracy z uczniami; teraz wiem, jak pracować lepiej , skuteczniej, wykorzystując film na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych.
 26. Jestem początkująca jeśli chodzi o dyscyplinę "film", a kurs wiele spraw w tej kwestii mi wyjaśnił, przybliżył.
 27. Dobra organizacja,jasne zasady, ciekawa forma i treści, dla "minimalistów"-abstrakty, dla pasjonatów-różne źródła
 28. Dowiedziałam się mnóstwa nowych rzeczy na temat historii kina, metodyki prowadzenia zajęć o filmie, poznałam niesamowicie mądrych i interesujących ludzi. Zyskałam więcej niż mogłam przypuszczać.
 29. Kurs poszerzył moją wiedzę o filmie, zdobyłam wiele ciekawych pomysłów, które mogę wykorzystać w swojej pracy.
 30. Przede wszystkim kontakt z mentorem był atutem, i komentarze, rady których udzielał.Poza tym wielość matriałów, z których bede mogla korzystac również po zakonczeniu kursu.Kontakt z innymi uczestnikami.Mam nadieje ze z niektorymi uda sie go utrzymac po zakonczeniu kursu.
 31. - rzetelność i merytoryka materiałów pomocnicznych - ciekawe ćwiczenia, wykorzystujące zdobytą wiedzę.
 32. Merytoryczne informacje i materiały, które otrzymałam są bardzo przydatne. Jednak po raz drugi uczestniczę w kursie internetowym i niestety ta forma nie jest właściwa dla mnie - nie aktywizuje mnie.
 33. Poszerzyłam swoją wiedzę na temat filmu, znalazłam wiele inspiracji do pracy z uczniami
 34. Dzięki udziałowi w kursie poszerzyłam swą wiedzę z interesującego mnie obszaru edukacji filmowej, zyskałam nowe wskazania i ciekawe inspiracje do dalszej pracy, otrzymałam też, co nie jest bez znaczenia, konkretne materiały i scenariusze.
 35. Zdobyłam niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji filmowej.
 36. Materiały bardzo pomocne w poszerzaniu horyzontów filmowych, a także przydatne w pracy z uczniami.
 37. Kurs stanowi logiczną całość, zawiera szereg przydatnych materiałów, odsyła do stron i innych projektów, skłania do samodzielnych poszukiwań.
 38. Miałam możliwość podzielenia się swoim doświadczenie w pracy z filmem,ale przede wszystkim wiele inspiracji i pomysłów zw. z treścią i formą zajęć. Poznałam ciekawych nauczycieli, z którymi nawiązałam bliższe kontakty zawodowe i osobiste. Dotarłam do materiałów, które nie były mi znane.
 39. Nie jestem przekonana czy dużo się nauczyłam, i nie do końca przekuje mnie wybór filmów w pakiecie, na szczęście będzie większy wybór w drugim pakiecie
 40. Jestem raczej zadowolona z kursu, ze względu na proponowaną tematykę niektórych modułów, pomoc dydaktyczną i inspirację.
 41. Dowiedział się bardzo wielu interesujący i przydatnych wiadomości na temat sztuki filmowej i pracy z filmem.
 42. Był dla mnie czasowo obciążający, mam świadomość, że było sporo czasu na wykonanie zadań, ale przy natłoku zajęć trudno mi było znależć czas.
 43. Kurs przebiegał sprawnie, tak jak sobie to wyobrażałam. Spełnił moje wymagania i oczekiwania
 44. oczekiwałem więcej informacji praktycznych dotyczących samego procesu kręcenia filmów i ich montażu.
 45. Znalazłam tu kopalnię informacji, ciekawe zadania (jako wyzwania), życzliwą atmosferę pracy i mnóstwo inspiracji do działań w szkole.
 46. Kurs dodał mi pewności siebie w podejmowanych działaniach. Wskazał też rożne sposoby realizacji zadań. Umożliwił też wymianę doświadczeń z nauczycielami z całej Polski.
 47. Kurs dał mi możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu edukacji filmowej. Poznałam dużo ciekawych przykładów jak mogę wykorzystać film w codziennej pracy z uczniami.
 48. Kurs internetowy to nie jest niestety to samo co kurs "na żywo" dlatego zaznaczyłam raczej zadowolony ale mimo to uważam, że był to kurs na wysokim poziomie.
 49. Mentor-6, kontakt-6, nie do końca było dla mnie zrozumiałe z wypełnianiem ankiet na początku- niby zaliczona , ale zapisane ze nie, taki lekki niepokój mnie ogarnął, az pojawiło sie uspokajające "nie stresować się", nowe doświadczenia-5, wiedza- 6, brakowało mi informacji dot. umiejętności tworzenia filmu- mini kurs Movie Maker to trochę za mało- chciałabym umiec ciąć filmy i kawałki wklejać do Power Pointa.
 50. Kurs spełnił moje oczekiwania, umożliwił mi poszerzenie moich horyzontów myślowych,wskazał na kierunek dalszego rozwoju w obszarze edukacji filmowej.
 51. kurs spełnił moje oczekiwania. Moduły były ułożone w sensowny sposób. Powtórzyłam swoje wiadomości z filmu.
 52. Po pierwsze, wysoka jakość kursu, po drugie, możliwość wyboru zadań "zaliczeniowych", po trzecie - kontakt z mentorem i informacje zwrotne, po czwarte - możliwośc dostosowywania czasu pracy i
 53. Ciekawa propozycja zajęć bez wychodzenia z domu. Możliwość konsultowania się nie tylko z mentorem ale także z innymi uczestnikami kursu.
 54. Mogłam poszerzyć wiedzę, wzbogacić umiejętności o nowe, inspirujace propozycje, skonfrontować własne doświadczenia z pracą innych uczestników, uzyskać twórcze wskazówki od mentora
 55. profesjonalna kadra, b.dobry kontakt z moderatorem, opiekunami, wzbogacenie wiedzy nt. edukacji filmowej
 56. Wysoko oceniam przede wszystkim zawartość merytoryczną kursu - pozyskałam przydatną i inspirującą do działania wiedzę z zakresu edukacji filmowej. Z pewnością przydadzą mi się także gotowe materiały dydaktyczne oraz podpowiedzi dotyczące tego gdzie szukać wartościowych źródeł informacji nt. filmu. Dobrym pomysłem jest także umożliwienie wymiany doświadczeń na forum.
 57. Dopiero zaczynam „przygodę” z filmem w szkole i naprawdę brakowało mi fachowej wiedzy zarówno na temat kinematografii, jak też na temat prowadzenia zajęć. Ten kurs wzbogacił mnie o wiadomości teoretyczne i praktyczne.
 58. Wysoki poziom, różnorodność materiałów dydaktycznych
 59. Zdobyłam nową wiedzę, jednak muszę przyznać że nauce przez internet brakuje życia.
 60. Faktycznie dużo się dowiedziałam, ale co ważniejsze zostałam zaopatrzona w materiały i narzędzia, którymi będę się posługiwać, do których będę na pewno wracała.
 61. ciekawe materiały; możliwość poszerzenia Swojej wiedzy, uporządkowania jej; inspirujące pomysły; profesjonalne i szczegółowe, komentarze mentora
 62. Do pełni szczęścia brakuje jednak kontaktu osobistego, warsztatów...
 63. Kurs pozwolił mi poznać ciekawe zagadnienia związane z filmem i sposobami jego upowszechniania wśród uczniów. Dał także możliwość spotkań z doświadczeniami różnych nauczycieli.
 64. Z początku nie wiedziałam, jakich zadań oczekiwać, ale po drugim module oswoiłam się z taką formą pracy i realizowałam zadania, ale przyznaję, że było to czasochłonne.
 65. Kurs pozwolił mi usystematyzować wiedzę i zmobilizować się do podjęcia nowych działań. Mogłem ponadto przyjrzeć się pracy innych pasjonatów kina i przekonać się, że warto stawiać sobie nowe zadania.
 66. dobre materiały edukacyjne, możliwośc wymiany doświadczeń na forum, konsultacje z mentorem, wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw, doskonalenie pracy metodą projektu
 67. Bardzo wiele się nauczyłam, dużo sama zaczęłam też tworzyć, kreować , no i nareszcie sięgnęłam po dotychczas "niesięgalne" metody nauki moich dzieci.
 68. Kurs był doskonałą okazją do zapoznania się z doświadczeniami i opiniami nauczycieli, których prawdopodobnie nie miałbym okazji spotkać w tzw. "realu". Ponadto mentor dokonywał bardzo wnikliwej i rzeczowej analizy sprawozdań, co pozwalało mi doskonalić swoje pomysły i swój warsztat.
 69. Proponowane materiały były bardzo pomocne i uporządkowane, prezentowane w sposób czytelny.
 70. Kurs zmotywował mnie do bardziej systematycznego i świadomego korzystania z filmu w edukacji. W jego trakcie przeprowadziłam kilka świetnych lekcji.
 71. Mogłam doskonalić się wtedy kiedy miałam na to czas i ochotę. Kurs pomagał mi rozwijać moje pasje, zainteresowania.
Jaka jest wg Ciebie główna zaleta kursu? Uzasadnij.
100.0% 71  
wpisów (71) ...
 1. Jest to kurs bardzo mobilny. Jego zaletą są przejrzyście uporządkowane moduły z niezwykle inspirującymi materiałami.
 2. ogólna dostępność,dużo informacji-odniesień,samoorganizacja pracy,przystepność i atrakcyjność podanych materiałów
 3. Linki do ciekawych materiałów WYMIANA OBSERWACJI I PRAKTYK NA propozycje zadan praktycznych z młodzieżą, jako próba zmierzenia się z teorią w praktyce
 4. daje mnóstwo inspiracji, impuls do działań niekoniecznie wiernie naśladujących propozycje kursowe (np. jak można stworzyć dobry scenariusz? jak pracować metodą projektu?)
 5. udział w kursie bez potrzeby wychodzenia z domu, kontakt z mentorem, który dzięki swojej olbrzymiej wiedzy rozwiewał wszelkie wątpliości i służył pomocą, kontakt z innymi uczestnikami, możliwości lektury ich sprawozdań
 6. Duża ilość dobrze opracowanych materiałów, konspektów, propozycji możliwych do wykorzystania w codziennej pracy.
 7. Główną zaletą kursu jest ciekawa forma poszczególnych modułów oraz liczne odwołania do praktyki szkolnej. Jestem również zadowolona z komentarzy mojego mentora do poszczególnych sprawozdań.
 8. Możliwość pracy "pod okiem" kompetentnej, życzliwej, mądrej osoby.
 9. Motywacyjna. Podjęcie działań zmierzających do poszerzenia wiedzy z akresu kinematografii.
 10. Doskonale merytoryczne przygotowanie, możliwość otrzymania informacji zwrotnej, wsparcie ze strony mentora, a także możliwość zaprezentowania własnych dokonań.
 11. Po pierwsze kurs internetowy - mogłem poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w dogodnym dla mnie czasie, bez wychodzenia z domu. Po drugie - istotnym elementem kursu była wymiana doświadczeń na forum internetowym. Dawało to możliwość skonfrontowania moich pomysłów z pomysłami innych osób praktycznie realizujących tematykę edukacji filmowej.
 12. 1. Bardzo dobra organizacja - moduły, sprawozdania, mentor i dyscyplina czasowa! 2. Materiały - bardzo dobre opracowania tematów.
 13. kurs łączy wykład z ćwiczeniami(zadaniami)- nie pozwala być biernym, zmusza do działania.Ponadto zawiera wiele informacji podanych "w pigułce"- krótko, treściwie ale rzetelnie-to wielka zaleta w dobie pisania o niczym.
 14. Zaletą kursu jest możliwość pracy w domu obojętnie o jakiej porze i zapoznawania się z materiałami w miarę możliwości, wtedy kiedy mamy na to czas. Także jak już wspomniałam- ciekawe materiały.
 15. Daje gotowe pomysły, które można wykorzystać. Obliguje poza tym do pogłębiania wiedzy na temat filmu. jest dostosowany do możliwości n-la , który nie ma przygotowania, niekiedy uczy się razem z uczniami ,no. ja utrwalałam sobie w ten sposób terminologię dotyczącą planów filmowych.
 16. Możliwość kontaktu z fachowcami, wymiany doświadczen na temat sztuki filmowej.
 17. bardzo dobra organizacja - logicznie wszystko uporządkowane
 18. Możliwość uczestnictwa w domu. Dużo przydatnych materiałów.
 19. Wymiana doświadczeń. Dzięki temu można zobaczyć jak inni poradzili sobie z daną kwestią.
 20. Zaletą jest fakt prowadzenia go na platformie drogą internetową, dostępność do materiałów w dowolnym momencie.
 21. Kurs jest bardzo wygodny, można uczestniczyć w nim nie wychodząc z domu, co przy różnorakich obowiązkach jest wielkim ułatwieniem.
 22. Główną zaletą kursu jest jego forma, czyli kurs internetowy - nie musiałam ruszać się z domu, wszystkie informacje, materiały miałam w zasięgu ręki oraz mogłam sama wybierać czas, jaki poświęcam na realizację zadań zawartych w kursie.
 23. Pokazanie jak można pracwać z filmem na lekcjach. Pojawia sie mnóstwo inspirujących pomysłów i od organizatorów , i od uczestników.
 24. główną zaleta jest jej forma,czyli kurs przez Internet. mogłam sobie sama narzucać czas i tempo pracy na studiowanie modułów i pisanie sprawozdań. następna zaleta to wspaniały kontakt z mentorem.
 25. - logiczna, ciekawa, różnorodna forma ( podział na moduły, rożna forma przekazu - sondy, krzyżówki; precyzyjnie,rzeczowo wyodrębnione treści, itp.) - bardzo dobre materiały - zwłaszcza te postaci pisanej - np. informacje o języku historii i języku filmu, o metodzie projektu, formach dyskusji, sposobach oceniania, scenariusze lekcji itp. ; ich zaletą jest rzeczowość i zwięzłość - świetna pomoc dla nauczyciela - łączenie teorii z praktyką - ciekawe zadania do wykonania w ramach kolejnych modułów; zaletą jest też i to że jest ich zawsze kilka i uczestnik kursu może sobie wybrać to zadanie, które mu najbardziej odpowiada
 26. Główną zaletą kursu jest dostęp przez Internet. Mogłam zaglądać do zadań w dowolnym i dostępnym dla mnie czasie - nawet nocą ;)
 27. Możliwość rozwijania kompetencji w zakresie edukacji filmowej - zarówno w teorii, jak i w praktyce. Do tego na bieżąco korekta i wskazówki. Więcej akceptacji i wsparcia, delikatna budująca krytyka Super baza do dalszego rozwoju. Dużo dowiedziałam się o sobie - i nawet jestem podbudowana
 28. Prowadzenie kursu on-line.
 29. Kurs jest organizowany online, dzięki temu można mieć do niego dostęp w odpowiednim dla uczestnika czasie.
 30. Kontakt z mentorem, kontakt z wieloma osobami zajmujacymi sie podobna dziedzina.
 31. Główną zaletą kursu jest forma internetowa. Dzięki świetnie opracowanym materiałom, zdobyłam fachową wiedzę, którą mogłam czerpać w dowolnym dla siebie terminie.
 32. Wartość materiałów merytorycznych i możliwość skonsultowania spraw na forum
 33. Zaleta - forma internetowa, pozwala na samodzielne organizowanie sobie czasu, możliwość wymiany myśli, dyskusja
 34. Moim zdaniem główną zaletą jest wykorzystanie platformy e-learningowej, jestem na kursie bez konieczności chodzenia w określonym czasie na zajęcia oraz pracuję indywidualnie w tempie, na które pozwala mi moja praca i inne obowiązki. Mogę też dyskutować na forum z osobami gdzieś z innego krańca Polski na interesujący temat.
 35. Mieszkam w małej miejscowości, 50 km od najbliższego ośrodka metodycznego. Kurs internetowy pozwolił mi zaoszczędzić czas i pieniądze.
 36. Zabieram się do pracy, kiedy mam czas; wysoki poziom merytoryczny; na pewno więcej wynosi się z takiego kursu internetowego aniżeli ze szkolenia tradycyjnego.
 37. Forma - pracujesz kiedy i jak chcesz, masz możliwość kosultacji i wymiany doświadczeń, możesz skorzystać z materiałów i linków - bierzesz, ile potzrebujesz :)
 38. Dostępność, możliwość korzystania w każdej chwili z materiałów i dzielenia się na bieżąco doświadczeniami w realizacji swoich zadań zawodowych. Na forum mogłam poprosić o pomoc czy inspirację. Uważam kursy internetowe on-line za szczególnie wartościowe, bo są ukierunkowane i dają szansę bezstresowego rozwoju swoich umiejętności.
 39. to że jest to kurs internetowy czyli że mogę w nim uczestniczyć w czasie który mi odpowiada i nie ponoszę kosztów związanym z dojazdem.
 40. Duża oferta w pomocach dydaktycznych.
 41. Jasność i precyzja w formułowaniu zadań, przemyślana forma, przechodzenie od teorii do praktyki. Współ[raca z mentorem.
 42. to, że jest internetowy i nie muszę nigdzie jechać, by zdobyć nowe wiadomości i umiejętności. Poza tym komentarze opiekuna i to, że mogę zajrzeć w czyjeś prace i dowiedzieć się czegoś cennego, co robią inni.
 43. Elastyczność czasowa
 44. Dostęp do materiałów szkoleniowych (zebranych w jednym miejscu, nie trzeba ich poszukiwać)
 45. Różnorodność zdobywanej wiedzy i umiejętności połączona z praktyką szkolną Dzięki temu nie tylko dużo wiem (oraz wiem, czego nie wiem...), ale też mogłam sprawdzić się w zadaniach, byłam zmuszona do myślenia, grzebania w poszukiwaniu rozwiązań - świetnie! Ponadto połączenie wiedzy z wykorzystaniem jej w praktyce szkolnej pomogło mi zweryfikować niektóre pomysły i pokazało nowe ścieżki w pracy z młodzieżą.
 46. Dostępność i praca w dowolnym czasie, a także ciekawe materiały i możliwość wymiany doświadczeń. Oczywiście praca z mentorem, który wspierał dobre strony i wskazywał, co należny jeszcze poprawić.
 47. Główna zaleta kursu to jego forma, kurs jest dostępny online i sprawia to że uczestnik może w nim brać udział kiedy ma na to ochotę i czas.
 48. Dużo informacji w bardzo przejrzystej i przystępnej formie - podobała mi się forma ekranów modułu i odnośników tam zawartych do innych źródeł.
 49. Najwspanialsze jest to, że kurs jest... zdalny :), ze mogę być w domu. Nie musze zostawiać rodziny, tracic na dojazdy, siedzieć głodna poza domem i wracać zmęczona. Możliwość ściągnięcia dokumentów ułatwiających pracę, zbierajacych wiedzę- np. prezentacja dot. jęz. filmu z możliwością dorzucenia swoich slajdów- super,
 50. Profesjonalizm...
 51. największą zaletą to możliwość powtórzenia wiadomości, ale również ciekawe linki i sposoby realizacji projektów.
 52. Wysoka wartość merytoryczna. Można się naprawdę wiele nauczyć, materiałów było mnóstwo, i to materiałów potrzebnych, to, co mnie cieszyło, to dostęp do fragmentów filmów, które w przyszłości moga urozmaicac lekcje. Każdy moduł był świetnie (i ładnie) przygotowany, przemyślany. Super :)
 53. Szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu.
 54. Wszechstronność opracowań merytorycznych, bogactwo przykładów oraz możliwość dyskusji - wszystkie te elementy pozwalają poczuć się pewniej na specjalistycznym gruncie sztuki filmowej
 55. dostępność. edukacja filmowa = porządna partia wiedzy
 56. Możliwość wymiany doświadczeń z osobami zaangażowanymi w realizację podobnych działań w szkołach. Wiele informacji zamieszczonych na forum kursu okazało się bardzo przydatnych w mojej codziennej pracy z filmem. Nieczęsto pojawia się możliwość, aby poświęcić tyle czasu na konstruktywne rozmowy poświęcone wspólnej pasji.
 57. Kurs prowadzony jest przez Internet, dzięki czemu mogę w każdej dowolnej chwili zajrzeć do materiałów kursowych lub wykonać zadanie. I nie muszę tracić czasu na dojazdy do ośrodka szkoleniowego.
 58. Różnorodność, komunikatywność, kopalnia pomysłów
 59. Główną zaletą jest jednocześnie jej największa wada - sucha informacja. Jednak pozwala mi ona usiąść do zajęć wtedy kiedy mam na to czas, nawet jeśli jest to późna pora.
 60. Kontakt z mentorem, który motywował do pracy:)
 61. Pierwsze co mi teraz przychodzi do głowy, to forma e-learningowa. Mogłam uczestniczyć w kursie wtedy, kiedy miałam czas. Poza tym zaletą są bardzo dobre materiały oraz ciekawe zadania do wykonania, motywujące do pracy.
 62. Indywidualizacja pracy i dostosowanie do wewnętrznego rytmu pracy.
 63. Główną zaletą kursu jest jego forma, która umożliwia samodzielne gospodarowanie czasem na realizację poszczególnych zadań.
 64. Dostępność - forma kursu internetowego sprawdziła się w 100% oraz możliwość korzystania z doświadczeń innych uczestników kursu - wypowiedzi na forum.
 65. Bogactwo i różnorodność materiałów dydaktycznych pozwala zaplanować działania i systematyzować wiedzę. Kontakt z innymi uczestnikami kursu oraz mentorem to szansa na wymianę doświadczeń i tak je traktowałem.
 66. - uczę się kiedy chcę i jak długo chcę - wolny czas mam wieczorami więc "używam" aż do nocy
 67. Według mnie najważniejszą zaletą jest pomoc osób doświadczonych.Wiele rzeczy człowiek jest w stanie sam zrobić, jednak gdy ma pomoc jest to o wiele łatwiejsze,motywujące i budujące.
 68. - mnogość różnorakich materiałów dot. edukacji filmowej - sprawnie działające forum
 69. Internetowa forma
 70. Dużą część tematyki kursu stanowią zagadnienia analizy dzieła filmowego oraz metod pracy z filmem w edukacji. To bardzo dobrze – nauczyciele dostają konkretne narzędzia do wykorzystania i przetestowania. Dodatkowo bogactwo materiałów i odnośników zachęca do dalszego samokształcenia już po zakończonym kursie.
 71. - prowadzenie go przez Internet - ciekawe i w przystępny sposób wyjaśniane treści -nasze wnioski, sprawozdania zostały bardzo starannie oceniane
Jaka jest wg Ciebie główna wada kursu? Uzasadnij.
100.0% 71  
wpisów (71) ...
 1. Wadą może być jedynie brak bezpośredniego kontaktu z prowadzącymi, co niekiedy działa demotywujaco, ale niekoniecznie tak musi być.
 2. wiecej czasu na przygotowanie etudy-wyraźne wskazówki na ekanch odnoszące się do korzystanie z samouczków-szczególnir informacja o programie do montażu filmów-na obsługę tego programu przeznaczyłabym osobny moduł dla dzieci i opiekunów
 3. NIE W KAŻDYM MODULE DOSTRZEGAM ZWIĄZEK MIĘDZY WYKONYWANYM PRZEZE MNIE ZADANIEM A MOIM PRZYGOTOWANIEM DO PRACY Z UCZNIAMI NP. PYTANIA, KTÓRE WYMAGAŁY RELACJI Z DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH Z UCZNIAMI POZA KURSEM CZY ANKIETA NA TEMAT FILMOWYCH ZAINTERESOWAŃ MŁODZIEŻY
 4. nie widzę wad. Może to, że dotyczy "tylko" polskiego kina, ale trudno z tego czynić zarzut, to konieczne ograniczenie
 5. może mógłby trwać trwać trochę dłużej i zostać poszerzony o wiadomości dotyczące np kina światowego
 6. Ograniczenia czasowe.
 7. Jedyną wadą jest brak odniesienia do programu szkoły podstawowej, gdyż już w starszych klasach przewidziana jest realizacja programu edukacji medialnej.
 8. Czasami miałam wrażenie, że nie zdążę z wywiązaniem się z wszystkich zadań w wyznaczonym terminie - zdarzało się mi pracować pod presją czasu.
 9. Zbyt pracochłonne sprawozdania do wykonania. Nestety nawał obowiązków dnia codziennego nie zawsze sprzyjał koncentrowaniu się przy pisaniu sprawozdań w kolejnych modułach.
 10. Niekiedy za dużo informacji w jednym module, mało czasu na realizację niektórych zadań.
 11. Kurs bazował przede wszystkim na materiałach Filmoteki Szkolnej - filmach polskich reżyserów. Przydałoby się rozszerzyć ofertę o ciekawe pozycje kina europejskiego i światowego.
 12. Brak praktyki - kręcenie filmu, gdyż przygotowałoby to nas od strony technicznej, a przecież tego typu zadania zadajemy naszym uczniom.
 13. nie znalazłam takiej
 14. Problem stanowił dla mnie czas zaliczenia modułu. Był dla mnie za krótki.
 15. Nie mogłam zmieścić się w czasie, ale przyczyny były zależne ode mnie, dłuższa choroba
 16. TERMINY!!!!! Jak wspomniałam wyżej, czsami ciężko było zdążyć...
 17. brak stacjonarnego spotkania
 18. Wada, którą opiszę jest zaletą, gdyż termin realizacji był motywacją do działania. I chociaż człowiek nie wyrabiał się to jednak musiał gdy chciał wyrobić się w terminie.
 19. Ograniczenia czasowe
 20. Brak kontaktu osobistego.
 21. Niektóre moduły trwały dla mnie za krótko, więc bywało, że pracowałam nad nimi do późna w nocy. To jedyny kłopot, ale nie "obwiniam" za to jedynie organizacji kursu, w jakimś stopniu wpłynęła także moja umiejętność zarządzania czasem.
 22. Wydawało mi się, że na realizację niektórych modułów było za mało czasu, np. na moduł 3. Zabrakło mi informacji o filmach zagranicznych. Wiem, że nie takie było założenie kursu, ale w przyszłości można by było uzupełnić go o filmy zagraniczne (tam też są filmy "perełki").
 23. Raczej wiąże się to z organizacją, a mianowicie na początku kursu miałam problemy techniczne na platformie i to mnie stresowało (np. że nie mogę wysłać sprawozdania)
 24. Brak możliwości korzystania z materiałów po skończeniu kursu.(materiały znikają) Mało czasu na przyswojenie wszystkich przekazywanych informacji. Mało czasu na pisanie obszernych sprawozdań
 25. Wydaje mi się, że kurs jest dobrze dopracowany. Ja miałem trudności ze zmieszczeniem się czasie. Zwłaszcza moduły poświęcone językowi filmu i metodom pracy z filmem są tak obszerne, że trudno zapoznać się ze wszystkimi materiałami. Ja mimo chęci nie zdążyłem. Może więc te moduły wydłużyć w czasie? Słabą stroną jest też ta ankieta ewaluacyjna - z niektórych punktów można by zrezygnować bez straty informacji. Dzielnie włosa na czworo jest czasami irytujące...
 26. Nie znalazłam dotąd wady.
 27. Za mało czasu na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw kursu - mam na myśli samouczki i utrata dostępu do nich tuż po kursie Nie zawsze był czas na śledzenie forum i zapoznanie ze sprawozdaniami uczestników. Nie zawsze działały materiały filmowe - np. wykłady w module teorii filmu
 28. Tempo. Gdy po drodze pojawiają się nieprzewidziane problemy osobiste wszystko się komplikuje.
 29. Na kursie jest dużo materiałów, ale czasem jest mało czasu żeby wszystko przeczytać i wykonać zadanie konieczne do zaliczenia sprawozdania.
 30. Czas, nie na wszystko mialam go wystarczajaco.Ale bede siegac do materialow po zakonczeniu kursu.
 31. Na niektóre moduły było zbyt mało czasu. Wynikało to przede wszystkim z konieczności spotkania z uczniami, co często utrudniają święta czy ich możliwości czasowe.
 32. Brak żywego człowieka, wymiany myśli na gorąco
 33. wada - czasami zbyt krótki czas na realizację modułu, gdyż nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć w życiu szkoły.
 34. Nie przychodzi mi do głowy nic, co mogłoby być wadą.
 35. Nie dostrzegam żadnych wad.
 36. Filmy kierowane do uczniów gimnazjum i starszych; w pakiecie powinny znaleźć się też propozycje dla młodszych widzów.
 37. Nie widzę.
 38. Czas na wykonanie niektórych zadań, dotyczy to szczególnie 4-5 modułu. No i skupienie się tylko na filmie polskim z FS.
 39. Zadania praktyczne są prowadzone samodzielnie i referowane, tak samo jak wymiana doświadczeń tylko przez forum. Może opcja video mogła by tu coś zmienić? albo czat pomiędzy uczestnikami i mentorem o ustalonej porze?
 40. Według mnie wadą kursu był zbyt krótki czas przeznaczony na niektóre moduły.
 41. Zbyt długie przerwy między poszczególnymi modułami, które powodują, że brak systematyczności.
 42. w zasadzie to nie widzę wad, nie może być przecież wadą to, że należało wykonywać zadania oraz to, że był określony czas na ich wykonanie. No może wadą były testy sprawdzające rozumienie czytanych artykułów ( w pierwszych modułach)typu "Sprawdź się" i krzyżówka. Wydaje mi się, że nie trzeba sprawdzać, czy ktoś przyswoił sobie artykuł, czy nie. To należy już do decyzji kursanta. Mnie osobiście irytowały tego typu "sprawdziany".
 43. nie zauważyłam wad
 44. zbyt dużo teoretyzowania zbyt mało praktyki. Ja wolę nauczanie przez doświadczenie.
 45. Jednak - brak warsztatów face to face... Może warto by zwieńczyć kurs weekendem wspólnej pracy? Mam wrażenie, że uczestniczyło w nim mnóstwo zarażonych pasją filmowych ludzi, a dla mnie łącze elektroniczne jest mało przekonujące.
 46. Terminy.... Czasem trudno się wyrobić z zadaniem, chociaż wiem, że musi być ustalona taka forma rozliczania:)
 47. Może za dużo było w nim wiadomości teoretycznych a mało przykładów praktycznych.
 48. Brak żywego kontaktu i wspólnej pracy warsztatowej - chyba tylko to, bo innych wad nie widzę.
 49. Brak kontaktu człowieka z człowiekiem na bieżąco w tych mini samouczkach. Testy typu jak sie nazywa ten czy inny deseń, w momencie kiedy jest mi potrzebne jak ciachnąć film albo oddzielić muzykę od filmu. Szkoda, ze nie ma współpracy uczestników i że nigdy ich nie zobaczę- moze jakieś zakończenie z ludźmi?
 50. Za krótki...
 51. nie widze wad.
 52. Brak :)
 53. Nie ma wad. No poza karą 100 zł :-)) za nieukończenie kursu. To jest jakiś też "bat" nad nauczycielem, ale rozumiem.
 54. nie dostrzegłam takich
 55. za krótko trwał :/ chcę więcej i z niecierpliwością czekam na kolejne edycje :)
 56. Mam wrażenie, że rozplanowanie czasowe kursu i jego dynamika nie zostały dopracowane w 100%. O ile pierwsze trzy moduły są naprawdę ciekawe i wiele wnoszą do codziennej pracy - inspirują do działania, dostarczają emocji, toczą się w odpowiednim tempie, o tyle ostatnie dwa moduły tematyczne powtarzają powszechnie znane nauczycielom treści. Dziwi mnie także wprowadzenie opcji "pytania do eksperta" dopiero na tym etapie.
 57. Nie widzę wad.
 58. za mało czasu na dokończenie pracy, no i na zapoznanie z materiałem.
 59. Jak wyżej.
 60. niektóre z poleceń były zbyt czasochłonne, ale jednocześnie zawsze była alternatywa, można było wybrać zadanie "łatwiejsze"
 61. Mam tylko drobną uwagę do rozłożenia poszczególnych modułów w czasie, a właściwie jednego. Na zrealizowanie zadań z czwartego modułu było dla mnie trochę za mało czasu.
 62. Ograniczenie tylko do kinematografii polskiej (po części uzasadnione formą Filmoteki Szkolnej)
 63. Wadą kursu jest to, że osoby niewywiązujące się z zadań "blokowały" miejsce, z którego mogłyby skorzystać inne osoby.
 64. Nie obejmuje zagadnień związanych z kinem ostatnich lat.
 65. Być może jeden zjazd weekendowy byłby świetnym dopełnieniem spotkań wirtualnych. Należałoby tylko rozwiązać kwestie techniczne: czas, miejsce etc.
 66. - brak "żywego" człowieka _ czasami dobrze by było obejrzec wspólnie ten sam film i o nim podyskutowac
 67. Jakby to ująć. Nadmiar informacji dla ludzi, którzy niejednokrotnie dopiero zaczynają przygodę z filmem, z nauką poprzez film, ze szkolnym DKFem.Taki nadmiar informacji powoduje czasami zniechęcenie, zwłaszcza dla osób ambitnych, które chciałyby wywiązać się jak najlepiej ze swoich zadań. Przy analizowaniu "języka filmowego" czy stron filmowych jako źródła informacji, pogubiłam się i niekiedy miałam dość. Ale przebrnęłam.
 68. - zbyt dużo pisania - sprawozdania można by załączać np. w formie plików mp3
 69. Czasami zbyt krótki czas na wykonanie zadania
 70. Kurs jest świetnie zorganizowany i realizowany. Bardzo bogaty. „Rozgrywający się” na wielu platformach m.in. forum i interakcje z mentorem. Rozumiem, że jego tematyka jest zdeterminowana pakietem Filmoteka szkolna jednak uzupełnienie treści o najnowsze zjawiska filmowe (nawet na podstawie filmów, których w pakiecie brak) byłoby wskazane. Dodatkowa uwaga: pytania w sprawozdaniach często składają się tak naprawdę z kilku różnych pytań. Są nadmiernie złożone. Warto to uprościć – nawet „kosztem” zwiększenia ilości pytań w sprawozdaniu.
 71. Nie widzę
Jak, ogólnie, oceniasz przydatność materiałów dydaktycznych w kursie?
4.8 100.0% 71   1 <= bardzo źle - nie spełniały moich oczekiwań     bardzo dobrze, spełniały moje oczekiwania => 5
Które moduły były dla Ciebie najlepiej dopracowane i dlaczego?
100.0% 71   {a)}
wpisów (71) ...
 1. Wspominałem, że zaletą kursu są merytoryczne, przejrzyste i uporządkowane moduły z masą materiałów do wykorzystania. Dlatego nie będę różnicował. Uważam, że każdy z tych modułów był dopracowany.
 2. moduł II-wiedza o filmie-dużó informacji,wiedzy,przykładów dotyczacych historii polskiego fimu,dukumentu,powstania filmu-dobre odniesienia,informacje w pdf-ach,ciekawe artykuły
 3. Moduł IV "Metodyka pracy z filmem" czyli potraktowanie filmu jako środka dydaktycznego. Znów mnóstwo bardzo przydatnych materiałów o charakterze ogólnym , ale najważniejsze, bo inspirujące strony i treści z propozycjami rozwiązań metodycznych w pracy z konkretnymi filmami z pakietu na różnych lekcjach, stosownie do potrzeb. Nie tyle ważne są „gotowce”, choć przecież do wykorzystania, ile inspiracja. Dzięki!! Bardzo ciekawe zadania praktyczne, to druga mocna strona tego modułu.
 4. moduł trzeci (analiza dzieła filmowego) - ze względu na wykłady on-line i mnóstwo przydatnych linków
 5. wiedza o filmie cz. I historia polskiej kinematografii. Dzięki tym modułom mogłam usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą języka filmu oraz historii kina polskiego
 6. moduł I - ciekawe materiały z historii filmu
 7. Historia filmu - najważniejsze, wyselekcjonowane informacje, bez zbędnych elementów;
 8. Każdy z modułów był wg mnie starannie, precyzyjnie przemyślany. Najwięcej problemów miałam z modułem piątym - nie wynikało to z faktu jego trudności, ale z przyczyn osobistych.
 9. Najbardziej staysfakcjonowały mnie dwa pierwsze moduły (wratościowe pod względem merytorycznym)
 10. Najbardziej, moim zdaniem , dopracowany był moduł trzeci i czwarty.
 11. Moduł drugi - zarys historii polskiego kina. Udało się zgromadzić wiele ciekawych materiałów na temat polskiego kina. Materiały te na pewno wykorzystam na lekcjach.
 12. Wszystkie oceniam tak samo.
 13. moduł5 -szkolne projekty-zamierzam w przyszłym roku realizować
 14. moduł 5- ze względu na pomoce dydaktyczne
 15. dotyczące projektu gimnazjalnego
 16. Moduł poświęcony metodzie pracy z projektem- dlatego, że "czułam" go najlepiej- pracuje z młodzieżą tą własnie metodą.
 17. właściwie to wszystkie
 18. Moim zdaniem wszystkie moduły były szczególnie dopracowane. Do każdego dodane było wiele materiałów pomocniczych, które skopiowałem, aby wykorzystać także później. Nie mam w tym zagadnieniu uwag.
 19. Analiza dzieła filmowego (moduł 3). Dzięki ciekawym przykładom dokonywania takiej analizy na zajęciach.
 20. Moduł o historii kina. Dużo linków z informacjami w pigułce.
 21. Moduł 3 - bogactwo materiałów, ich wszechstronność, odsyłacze do stron internetowych, dużo materiałów gotowych do wykorzystania podczas pracy z młodzieżą
 22. Moduł 2 - w przystępny sposób prezentował wiedzę na temat historii polskiej kinematografii, zawierał linki do ciekawych stron internetowych.
 23. historia kina polskiego - rzetelne info i mnóstwo źródeł do których można zajrzeć czy oglądać
 24. Moduł 4-Metody pracy z filmem Metody i techniki pomocne w pracy z filmem.
 25. Moduł III - wiedza o filmie cz.II - bardzo dobre materiały o języku filmu, wykłady audiowizualne specjalistów omawiające poszczególne warstwy dzieła filmowego
 26. zadowolona jestem ze wszystkich, bo dużo wniosły do mojej pracy
 27. Moduł 2 - dużo materiałów o historii filmu i źródła informacji o polskim filmie - oraz wskazówki jak i kiedy filmy stosować
 28. Pierwszy. Świetne linki do materiałów.
 29. Moduł trzeci-analiza dzieła filmowego. Bardzo dużo wiadomości i przykładów jak dokonać analizy filmu.
 30. Moduł drugi - wiedza o filmie jak równiez moduł trzeci plus moduł o metodzie projektu.Ogrom materiałów , artykułów.Pomocne wskazówki jak pracowac metoda projektów i czym jest wlasciwie metoda projeku.
 31. I - ilość materiału
 32. moduł IV - praktyczne wykorzystanie wiedzy na bieżących zajęciach
 33. Moduł II -historia polskiej kinematografii oraz analiza języka filmowego bogata podstawa teoretyczna i wizualna
 34. Moduł związany z analizą języka filmowego, zawierał bardzo konkretne i przydatne mi do pracy informacje
 35. Każdy z modułów dostarczył mi wyczerpujących informacji.Dobrze ,moim zdaniem opracowano moduł drugi- Historia polskiej kinematografii.Zawierał ciekawe i różnorodne materiały szkoleniowe.
 36. Analiza dzieła filmowego
 37. Nie umiem ustanowić wśród nich hierarchii - wszystkie spełniły moje oczekiwania. Mogłabym to ocenić będąc ekspertem w tej dziedzinie.
 38. Dot. języka filmu-bogaty materiał teoretyczny, ale praktyczny, przejrzysty, czytelny. Dobrym pomysłem są przykłady zadań
 39. Moduł II Dużo gotowych materiałów i przydatnych informacji
 40. Moduł trzeci. Wiedza o filmie - część II. Analiza dzieła filmowego. Poznałam zagadnienia związane z interpretacją i analizą filmu.
 41. moduł historii filmu, bardzo ciekawie opracowane materiał, sporo przydatnych informacji, rady ekspertów.
 42. Moduł III - teoria połączona z praktycznymi wskazówkami i gotowymi materiałami, bardzo fajnie opracowany język filmu, przykłady scenopisów
 43. wszystkie były dopracowane
 44. wszystkie były dobrze opracowane
 45. Metody pracy z filmem Widać bogactwo różnorodnych rozwiązań - zarówno na ekranach modułów, jak i w zasobach strony internetowej
 46. Moduł dotyczący historii kina (3)- pomógł mi uporządkować wiedzę i pozwolił dostrzec, że wiele rzeczy wiem:)
 47. Moduł trzeci: analiza dzieła filmowego - świetnie opracowany moduł, który sprawił że zaczęłam inaczej postrzegać film i dzięki temu modułowi mogę taką analizę przeprowadzać na zajęciach z uczniami.
 48. Wydaje mi się, że wszystkie były na równym i bardzo dobrym poziomie.
 49. swietne były na każdym poziomie dokumenty i linki do ściągnięcia
 50. Moduł drugi. Wiedza o filmie - część I. Historia polskiej kinematografii- konkretnie, rzeczowo i przystępnie opracowana historia polskiego kina..
 51. moduł2- wiedza o kinematografii polskiej ciekawe artykuly
 52. moduł trzeci dotyczący analizy dzieła filmowego - bo najbardziej mnie interesował ;) nie zawiodłam się, wszystko po kolei wytłumaczone, od spraw ogólnych do szczegółów, omówiony każdy alament filmu. I rozwijające zadanie domowe :)
 53. Najlepiej dopracowane lekcje były z języka filmu.
 54. W każdym z modułów rzetelne opracowanie treści podporządkowane było tematowi. Dla nauczycieli bardzo istotne są zarówno wiedza, jak i umiejętność jej przekazania, dlatego wielość spójnie uzupełniających się materiałów oraz inspirujących przykładów z każdego modułu to bezcenna pomoc dydaktyczna
 55. wszystkie
 56. Moduł pierwszy - jasne, precyzyjnie określone zadania, szybkie tempo pracy, które motywuje do działania.
 57. moduł 3 - analiza dzieła filmowego, zawierał Bardzo przystępnie opracowane materiały nt. analizy i interpretacji filmu, za wartościowe uważam zadanie napisania scenopisu do wybranej sceny filmowej.
 58. o polskiej kinematografii
 59. Moduł dotyczący projektu był fascynujący. Najbardziej podobały mi się praktyczne przykłady działań.
 60. wszystkie były dopracowane w zadowalającym stopniu
 61. szkolne projekty filmowe - ciekawe pomysły projektów realizowanych w różnych szkołach, praktyczne materiały
 62. Analiza języka filmu
 63. analiza dzieła filmowego - sposoby czytania filmu poprzez jego środki wyrazu na konkretnych przykładach
 64. Moduł drugi - dużo materiałów na temat historii polskiego kina.
 65. Historia polskiej kinematografii - sporo materiałów, linków, bogata bibliografia.
 66. historia kinematografii polskiej- przydatne, rzetelnie przygotowane materiały
 67. Moduł piąty. Pozwalał na kreatywność w róznych dziedzinach, a w końcu nie każdy z nas uczy polskiego. A poza lekcjami dodatkowymi rzadko można wykorzystać materiały na pozostałych lekcjach.
 68. Moduł "Analiza dzieła filmowego" zawierał wiele ciekawych materiałów, które pomogły mi przebrnąć z uczniami przez ten niełatwy temat.
 69. moduł 4 i 5
 70. Moduł III – analiza dzieła filmowego. Tematyka języka filmowego jest mi szczególnie bliska a zaproponowane w module materiały były różnorodne i kompletne. Słowniczek pojęć filmowych, przykładowych scenopisy, linki do wykładów to doskonałe narzędzia do wykorzystania w trakcie zajęć z uczniami.
 71. Moduł 1 - Poznajmy sie - wszystko było w bardzo przystępny sposób wyjaśnione - nawet dla laika komputerowego
100.0% 71   {b)}
wpisów (71) ...
 1. jak wyżej
 2. moduł III-świetne wykałdy Jerzego Wójcika,podanie innych stron zwiazanych zedukacja filmową
 3. Moduł V poświęcony metodzie projektu. Moduł przygotowany bardzo rzetelnie. Podjęcie tematu aktualnego i gorącego w szkołach. Mnóstwo zawsze przydatnych materiałów i mocnych, przekonujących przykładów konkretnie do pracy z filmem. Ciekawe, bo praktyczne zadania.
 4. moduł piąty (projekty filmowe) - sugestywne zilustrowanie metody projektu
 5. wiedza o filmie cz.II analiza dzieła filmowego Dzięki tym modułom mogłam usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą języka filmu oraz historii kina polskiego
 6. moduł IV - wzbogacił moją wiedzę o metodach pracy z filmem
 7. Szkolne projekty filmowe - inspirujące pomysły do wykorzystania w praktyce szkolnej;
 8. moduł poświęcony językowi filmu - duża ilość materiałów, przystępny ich język
 9. Moduł piąty, omawiający metody aktywizujące, bardzo przydatny w pracy z uczniami
 10. Analiza dzieła filmowego pozwoliła na uzupełnienie wiadomości. Dzięki temu mogłam wykorzystać zdobytą wiedzę i spojrzeć na film od drugiej strony, skłoniła mnie do refleksji.
 11. Moduł trzeci - analiza filmu. Ciekawe materiały.
 12. Wszystkie oceniam tak samo.
 13. moduł2 -wiedza o filmie- jak pisałam wyżej prowadzę koło filmowe a wiadomości z tego modułu doskonale dały się wykorzystać przy omawianiu historii kina.
 14. moduł 4-ze względu na pomoce dydaktyczne
 15. na temat planu filmowego
 16. Moduł dotyczący metod pracy z filmem- poznałam/ przypomniałam sobie różnorodne metody i techniki pracy z uczniem.
 17. jw.
 18. Moduł czwarty. Metody pracy z filmem. Dlatego, że interesuje mnie to zagadnienie szczególniej.
 19. Interesujący był moduł (4) dotyczący pracy z filmem, głównie dzięki temu, że pokazywał jak zainspirować młodzież.
 20. Metody pracy z filmem- duża pomoc metodyczna do prowadzenia zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych
 21. Moduł 4 - bardzo dużo gotowych scenariuszów, ciekawie omówione metody pracy na zajęciach
 22. Moduł 5 - zawierał wyczerpujące informacje na temat projektu i interesujące przykłady projektów i działań z wykorzystaniem materiałów z Filmoteki Szkolnej.
 23. projekt - nie pracuję ta metodą a dowiedziałam się bardzo dużo
 24. Moduł 5-Szkolne projekty filmowe"- szeroka oferta pomysłów
 25. Moduł IV - metody pracy z filmem - ciekawe materiały audiowizualne podkreślające konieczność mądrego stosowania nowych technologii (Internetu) w nauczaniu;propozycje wykorzystania filmu na rożnych przedmiotach
 26. x
 27. Moduł 3 - teoria filmu w pigułce - w przypadku niedosytu - odsyłacze.
 28. Moduł dotyczący prowadzenia zajęć na bazie filmów z Filmoteki szkolnej, za fachowość i trafność w doborze materiału, który przyda się na lekcjach
 29. Moduł piąty - szkolne projekty filmowe. Treści tego modułu pomagają zapoznać się z metodą projektu, ale oczekiwałabym jeszcze więcej przykładów i pomysłów na projekt w szkole.
 30. Moduł trzeci
 31. II - ilość materiału i różnorodnośc formy, w której zostały przekazane
 32. moduł V - inspiracja do zaplanowania projektu z filmu
 33. ciekawe przykłady, wytłumaczone poszczególne kroki przy analizie języka filmowego
 34. Informacje związane z projektem edukacyjnym - przykłady konkretnych pomysłów, które można wykorzystać.
 35. W module III:Analiza dzieła filmowego,w jasny i wyczerpujący sposób przekazano wiedzę, która jest niezbędna w pracy z filmem.
 36. Metody pracy z filmem
 37. -
 38. Moduł 5-wykorzystałam materiały dot. projektu, praktyczna forma przekazu, czytelne. Mogłam opierając się na nich napisać swój projekt i ewaluację wykonanego.
 39. Moduł III Dużo gotowych materiałów i przydatnych informacji
 40. Moduł czwarty. Metody pracy z filmem. Poznałam metody prowadzenia zajęć z wykorzystaniem dzieła sztuki filmowej.
 41. moduł analizy dzieła filmowego bardzo ciekawie opracowane materiał, sporo przydatnych informacji, rady ekspertów.
 42. Moduł IV - bardzo cenne materiały, przykłądy wykorzystania filmu na różnych przedmiotach
 43. wszystkie były dopracowane
 44. wszystkie były dobrze opracowane
 45. Analiza dzieła filmowego Kilka elementów, kilka perspektyw spojrzenia, sporo fachowej wiedzy
 46. Moduł z projektem (5)zawierał ciekawe materiały do napisania go.
 47. Moduł piąty: Szkolne projekty filmowe - w tym module tak naprawdę dowiedziałam się na czym polega metoda projektu i jak ją mogę zrealizować w swojej szkole, tym bardziej że większość nauczycieli w mojej szkole nie ma pojęcia jak pracować metodą projektów-teraz mogę służyć rada:)
 48. Moduł 1 był skromny ale tego chyba wymagało wstępne zapoznanie się z kursem.
 49. przydatna prezentacja- daj Boże więcej :)
 50. Moduł trzeci. Wiedza o filmie - część II. Analiza dzieła filmowego.- bardzo ciekawe i inspirujące materiały dydaktyczne pomocne do przeprowadzenia analizy filmu,języka filmowego..
 51. moduł 3- podobnie jak wyzej
 52. moduł pierwszy - na szkoleniach często brakuje mi integracji na pierwszych zajęciach; a tu - proszę, jak trzeba :) Niesztampowo, sympatycznie, przejście na "ty" - super :)
 53. Język filmu.
 54. Moduł 2 i 3 - przybliżają sekrety sztuki filmowej
 55. wszystkie
 56. Moduł drugi - wiedza... W zasadzie właśnie pozyskanie wiedzy na temat filmu polskiego było dla mnie głównym celem uczestnictwa w kursie.
 57. Moduł 4 - metody pracy z filmem zawierał konkretne przykłady wykorzystania filmów z Filmoteki Szkolnej na zajęciach szkolnych.
 58. analiza i interpretacja filmu
 59. Dobrym modułem był również moduł 4, a w nim poruszone kwestie prawne.
 60. wszystkie były dopracowane w zadowalającym stopniu
 61. metody pracy z filmem - ciekawe i pomocne materiały, praktyczne i różnorodne zadania
 62. historia filmu w Polsce
 63. metody pracy z filmem - materiały dotyczące wykorzystania Filmoteki Szkolnej na różnych lekcjach
 64. Moduł trzeci - ciekawe materiały do praktycznego wykorzystania w szkole związane z analizą i interpretacją filmu.
 65. Metody pracy z filmem - liczne przykłady scenariuszy lekcji filmowych.
 66. analiza dzieła filmowego - j.w.
 67. MOduł pierwszy, był bardzo łatwy i polegał na wzajemnym poznaniu się, co dawało poczucie grupy ludzi współpracujących, a nie anonimowych użytkowników, co we wspólnej pracy jest bardzo ważne, zwłaszcza w świecie wirtualnym.
 68. Moduł "Szkolne projekty filmowe"
 69. 5
 70. _
 71. Moduł 4 - Metody pracy z filmem - doskonale i przystępnie opisane metody
100.0% 71   {c)}
wpisów (71) ...
 1. jak wyżej
 2. moduł I-jasność celów,instrukcje pracy-wiecej informacji o samouczku i progarmach w nich zawartch
 3. moduł III język sztuki filmowej - dużo ciekawej wiedzy przygotowanej w skondensowanej, jasnej formie
 4. moduł czwarty (metody pracy z filmem)- różnorodne przykłady scenariuszy
 5. szkolny projekt filmowy gotowe i ciekawe przykłady różnych rozwiązań
 6. moduł III - zdobyłam ciekawe informacje o analizie dzieła filmowego
 7. Metody pracy z filmem - wzbogacenie informacji zdobytych na studiach;
 8. moduł poświęcony metodzie projektu - kompletny, rzeczowy materiał
 9. Moduł podsumowujący skłaniający do refleksji(szczególnie ankieta ewaluacyjna)
 10. W module 4 poznałam metody pracy z filmem. Stworzyłam własny konspekt zajęć do filmu ,, Struktura kryształu" Zanussiego. Praca nad nim sprawiła mi przyjemność, zwłaszcza że został przychylnie przyjęty przez mentora.
 11. Moduł czwarty.
 12. Wszystkie oceniam tak samo.
 13. moduł3- wiedza o filmie-był on niezastąpiony przy próbach filmowych moich uczniów. Młodzież nakręciła film poklatkowy, jednak wcześniej dokładnie zapoznaliśmy się z etapami powstawania filmu, zadaniami poszczególnych twórców dzieła
 14. pozostałe również były ciekawe, właściwie każdy dawał mi dodatkową wiedzę.
 15. moduł pierwszy
 16. Analiza dzieła filmowego- zwięźle i przejrzyście przedstawione etapy powstawania filmu oraz podstawowe pojęcia z nim związane.
 17. jw.
 18. Moduł piąty. Szkolne projekty filmowe. Dlatego, że jest to nowość i obowiązek dla uczniów, A przedstawiony w kursie jest przyjemnością dla uczniów i zwiększa ich aktywność.
 19. Ważnym elementem kształcenia jest znajomość tradycji, więc elementy historii kina pomagają zrozumieć pewne procesy (moduł 1)
 20. Metoda projektu-szczególnie interesująca dla osób uczących obecnie w gimnazjum
 21. Moduł 5 - bardzo dużo nauczyłam się o tym, czym naprawdę powinien by projekt edukacyjny
 22. Moduł 3 - zawarte w nim informacje pozwoliły na bezproblemowe zrealizowanie zadań będących podsumowaniem modułu.
 23. analiza dzieła filmowego - wskazówki jak pracować na lekcjach z filmem
 24. Funkcje analizy i interpretacji filmu. Różne koncepcje analizy filmu. Moduł 3-Analiza dzieła filmowego bardzo przejrzyste informacje dot. warsztatu twórcy filmowego i etapów powstawania filmu
 25. Moduł V - szkolne projekty filmowe; znów bardzo dobre materiały - o projekcie, o sposobach oceniania projektu, propozycje projektów z zakresu edukacji filmowej; konkretne przykłady dobrych praktyk; przydatne linki internetowe..
 26. x
 27. Moduł 4 - Edukacja filmowa i nowoczesne technologie w szkole - wiele przykładów i przekierowań na inne strony na temat
 28. Wszystkie pozostałe moduły, bo każdy wniósł do mojej pracy coś nowego, świeżego, przydatnego:)
 29. Moduł czwarty - metody pracy z filmem.
 30. Moduł piaty
 31. V - ilość materiału oraz przydatność w życiu nauczyciela :)
 32. moduł 3 -poszerzył moją wiedzę o analizie dzieła filmowego
 33. ciekawe pomysły na stworzenie scenopisów
 34. Moduł drugi, w którym miałam okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat polskiej kinematografii.
 35. Moduł V: Szkolne projekty filmowe,był źródłem wielu inspirujących pomysłów.W mojej ocenie opracowany najciekawiej,obowiązkowa lektura dla nauczycieli pracujących tą metodą.
 36. Historia polskiej kinematografii
 37. -
 38. moduł4 pomógł mi w napisaniu scenariusza zajęć (dobre przykłady).
 39. i to wszystko
 40. Moduł piąty. Szkolne projekty filmowe.
 41. moduł projektu deukacyjnego bardzo ciekawie opracowane materiał, sporo przydatnych informacji, rady ekspertów.
 42. moduł II - mimo dużej ilości teorii nie nudził się, gdyż uzupełniony był o wykłady on-line, sama bym ich nie znalazła
 43. wszystkie były dopracowane
 44. wszystkie były dobrze opracowane
 45. Szkolne projekty filmowe Znacznie więcej się dowiedziałam konkretów dzięki pomysłom na projekty niż po niejednej radzie szkoleniowej... Walorem jest podpięcie linków do stron CEO.
 46. Moduł (1), bo pozwolił się wszystkim poznać:)i oswoić z platformą.
 47. Moduł czwarty: metody pracy z filmem - w tym module nauczyłam się jak pracować z uczniem, jakich metod używać i jak dobierać materiały filmowe - było to bardzo cenne wiadomości, które mogę wykorzystać dziś na lekcjach.
 48. Moduł 5 - zajmujący się projektami edukacyjnymi - adresowany był bardziej do nauczycieli w gimnazjach, w szkole ponadgimnazjalnej nie ma miejsca na wiele pracy taką metodą, choć jest interesująca.
 49. mini samouczki dostępne bez względu na moduł- chcę to wchodzę
 50. Moduł piąty. Szkolne projekty filmowe- przytoczone przykłady projektów realizowanych w szkołach pozwalają na inspirację do nowych działań w szkole. Materiały dydaktyczne Jak wykorzystać metodę projektu w edukacji filmowej są inspirujące
 51. reszta taka sobie
 52. moduł piąty - projekty; mnóstwo przydatnych materiałów i pomysłów; jako lider ds projektów w szkole mojej - dziękuję :D
 53. Język filmu.
 54. moduł 4 - inspiruje do wprowadzania ciekawych rozwiązań dydaktycznych
 55. wszystkie
 56. Moduł trzeci - skłonił mnie do wypowiedzi na forum, poruszył, trochę zirytował, na pewno dał do myślenia. Zawartość modułu trzeciego spowodowała, że inaczej (b. profesjonalnie) postrzegam pracę nad filmem w szkole niż przed przystąpieniem do kursu.
 57. Moduł 5 - szkolne projekty filmowe – dzięki niemu mogliśmy dowiedzieć się o działaniach filmowych realizowanych w różnych szkołach, treści modułu były dla nas inspiracją.
 58. szkolne projekty
 59. W drugim module podobał mi się przejrzysty zarys historii filmu.
 60. wszystkie były dopracowane w zadowalającym stopniu
 61. analiza dzieła filmowego - wiele pomocnych materiałów, np. dotyczących języka filmu
 62. metoda projektu filmowego
 63. historia polskiej kinematografii - przejrzyste uporządkowanie wiedzy o polskiej kinematografii
 64. Moduł czwarty - scenariusze lekcji, które można wykorzystać na zajęciach - interesujące pomysły omówienia dzieł filmowych.
 65. Analiza dzieła filmowego - ciekawie opracowane przykłady.
 66. projekt edukacyjny - j.w. oraz wiele przykładów dobrych praktyk gotowych do wykorzystania
 67. Reszta była dopracowana, jednakże przeładowana informacjami.
 68. Moduł "Metody pracy z filmem"
 69. tak te moduły, bo były najciekwsze
 70. _
 71. Moduł 2 - Analiza dzieła filmowego - znalazłam tu wszystko czego potrzebowałam, zeby przeprowadzić analize razem z młodzieżą
Które z tematów poruszanych na kursie jest niedostatecznie opracowany i powinien zostać uzupełniony o dodatkowe materiały. Jakie?
100.0% 71  
wpisów (71) ...
 1. Uważam, że wszystkie zagadnienia opracowane są przynajmniej w stopniu satysfakcjonującym (jak dla mnie).
 2. zdecydownie dopracowanie tematu zwiazanego z nagrywaniem filmu przez grupę i opiekuna-może szkolenie z obsugi programów lub dodtakowy moduł dla osób,które nigdy nie montowały filmów?
 3. nie mam wrażenia, że któremu czegos brakuje. Moim zdaniem treści są proporcjonalne i adekwatne do tematów, czasu opracowania i możliwości uczestnika kursu (poza wspomnianymi w punkcie 4.)
 4. w moim przekonaniu są wystarczająco opracowane (jest przecież mnóstwo linków i bibliografia dla dociekliwych)
 5. brak takich
 6. Nie mam zdania.
 7. Brak tematów niedostatecznie opracowanych.
 8. myślę, że moduł poświęcony językowi filmu mógłby być rozłożony na np. 3 moduły - jest on dość obszerny.
 9. Wszystkie opracowane dostatecznie, a tylko dla mnie osobiście, mniej interesujące
 10. Nie zauważyłam żadnych uchybień lub niedomówień.
 11. Moduł szósty - kurs bazuje głównie na kilkudziesięciu filmach Filmoteki Szkolnej. Warto rozszerzyć zakres tematów.
 12. Tworzenie filmu. Myślę, że chodziłoby tu o zlecenie zadania wykonania filmu.
 13. -
 14. Temat dotyczący języka filmu i środków wyrazu. Chętnie przeczytałabym jakieś propozycje lekcji- scenariusze.
 15. Nie mam zastrzeżeń.
 16. W mojej opinii wszystkie tematy były opracowane w sposób wystarczający.
 17. nie było takich
 18. Materiały były tak obszerne, że ja nie mam wiedzy co jeszcze dodać. Tylu specjalistów pracowało i moja skromna osoba nie może tutaj jeszcze coś dodawać.
 19. Chyba takich nie było. Zawsze można było się czegoś dowiedzieć.
 20. Nie widzę takich.
 21. Nie mam zastrzeżeń do żadnego z modułów.
 22. Nie znalazłam takiego.
 23. Brakuje mi światowej kinematografii, ale rozumiem, że idea jest inna.
 24. moim zdaniem wszystkie moduły były wystarczająco dobrze przygotowane
 25. Nie widzę takich.
 26. na ten czas wystarczyło co było
 27. jestem usatysfakcjonowana, tak jak wcześniej wspomniałam - dla "minimalistów"- są abstrakty, dla pasjonatów-różne źródła
 28. Zawsze można rozwijać tematykę poruszaną w tym kursie, ale nie widzę wad, nad którymi miałabym ubolewać.
 29. Chciałabym, aby pojawiło się więcej informacji dotyczących montażu filmu.
 30. Nie ma takiego.
 31. Nie dostrzegam materiału, który byłby niedostatecznie opracowany.
 32. nie mam zdania
 33. Myślę, iż trochę mało jest powiedziane i pokazane na temat montażu dzieła filmowego, technik doboru dźwięku - ogólnie obróbki filmowej.
 34. Moim zdaniem wszystkie moduły kursu zostały przygotowane bardzo rzetelnie, dostarczają sporej ilości wiedzy teoretycznej a także wskazań do jej wykorzystania w pracy z uczniem.
 35. Jestem dopiero na progu edukacji filmowej.Opracowania tematów kursowych były dla mnie wyczerpujące.
 36. Brak uwag
 37. Z mojej perspektywy - żadne.
 38. Przyznam, że nie mam pomysłu, materiałów było tak dużo, że jeszcze nie wyrobiłam sobie zdania.
 39. Moduł IV
 40. Uczniowie interesują się komiksami. Może warto w przyszłości zwrócić uwagę na tego typu kino, które inspirowało się komiksem.
 41. Mi zabrakło modułu dotyczącego analizy konkretnie pakietu Filmoteki Szkolnej.
 42. Wydaje mi się, że to, czego dowiedziałam się na kursie jest wystarczające na poziomie, na którym zajmuję się filmem w szkole. Nie widzę braków.
 43. nie mam na ten temat zdania
 44. JA bym dodał jakiś moduł w którym pojawiłyby się praktyczne wskazówki dotyczące samego kręcenia filmów, montażu materiału filmowego, postprodukcji itd.
 45. W mojej ocenie nie ma takiego modułu
 46. Myślę, że chyba takich nie było. Mnie wszystko się przydało.
 47. Myślę, że więcej informacji powinno się pojawić odnośnie montażu filmów.
 48. Nie ma takiego tematu.
 49. Tworzenie filmu- brakuje mi tego od początku...
 50. Moduł czwarty. Metody pracy z filmem - brakuje mi tutaj przykładów, sugestii, jakie filmy można wykorzystać do przeprowadzenia lekcji bibliotecznej...
 51. metody pracy z filmem- ogranicza się do kilku przedmiotów. Ja nie znalazłam nic ciekawego do swojego przedmiotu. Niestety autorzy kursu wszędzie widzą język polski.
 52. Brak takiego tematu :) Co do materiałów, to może byłaby taka możliwośc, aby przygotowac dla uczestników płytę z materiałami, zwłaszcza filmowymi, bo do niektorych (z tego co zauważyłam) nie bedzie po kursie dostępu.
 53. Żadne.
 54. Nie uważam, aby trzeba było uzupełniać, gdyż wówczas kurs urósłby do gigantycznych rozmiarów. Jeśli nauczyciel zechce poszerzyć wiedzę, z łatwością wykorzysta inspirujące podpowiedzi i znajdzie dodatkowe materiały w zamieszczonych odnośnikach oraz bogatej bibliografii
 55. nie przypominam sobie
 56. Moim zdaniem zbyt dużo miejsca poświęcone zostało zagadnieniom powszechnie znanym nauczycielom i odnoszącym się do dydaktyki wielu przedmiotów - nie tylko edukacji filmowej. Moim celem było pozyskanie wiedzy z zakresu edukacji filmowej - liczyłam na więcej szczegółowych informacji na temat kinematografii i środków artystycznych. Oprócz tego w module 4 w propozycjach scenariuszy zajęc przedmiotowych pojawiają się dokładnie te same konspekty, które pojawiły się "w druku". Treści te były mi już znane - szkoda, że nie pojawiły się nowe materiały.
 57. Nie wydaje mi się, aby tematy były niedostatecznie opracowane.
 58. Nie wydaje mi isę żeby były takie tematy
 59. Uważam że tematy dotyczące analizy filmu były za mało zrozumiałe. Może to przez brak przykładów?
 60. -
 61. Może warto by było dodać bardziej szczegółowe materiały dotyczące początków kina na świecie. Przydałoby się więcej ćwiczeń związanych z językiem filmu.
 62. Brak
 63. tematy zostały dostatecznie opracowane
 64. Moduł piąty - metoda projektu. Jak konkretniej można by przenieść tę metodę na pracę z filmem. Czy jest to tylko organizowanie DKF-ów?
 65. Nie znalazłem modułu, który byłby opracowany niedostatecznie:-)
 66. ankieta jest tak skonstruowana, że nie można jej na chwilę zamknąc i zajrzec do materiałów na stronie kursu, więc nie odpowiem, bo nie pamiętam
 67. Analiza dzieła filmowego- stanowczo za dużo materiałów nie wymagających kreatywnego myślenia. Powinien zostać okrojony troszkę w ilości zagadnień a uzbrojony w jakość.Pominięta została także muzyka w filmie i jej wpływ na akcje, na odbiór widza, na czas, przestrzeń itp., a przecież nasi Polacy napisali wiele wspaniałych utworów filmowych.
 68. Moduł "Historia polskiej kinematografii" mógłby zostać uzupełniony np. o różne prezentacje multimedialne, które w zwięzły sposób przedstawiałyby nurty charakterystyczne dla polskiej sztuki filmowej.
 69. może jeszcze więcej informacji o filmach z filmoteki
 70. Nie znajduje takich tematów.
 71. Wydaje mi się, że - Szkolne projekty filmowe. Pomysł bardzo dobry, zaciekawił mnie, jednak nie do końca w przygotowaniu projektu pomogł mi ten modul. Za dużo było pytań - za mało przykładów. Może to nas miało zmotywować do samodzielnej pracy... oczywiście, ale ktos kto nigdy nei przeprowadzał projektu moze sie pogubić.
Czy czytałeś/aś sprawozdania innych uczestników kursu?
4.2% 3   nie
62.0% 44   sporadycznie
33.8% 24   często
0% 0   wszystkie
Czy brałeś udział w dyskusjach na forum?
18.3% 13   nie
70.4% 50   sporadycznie
11.3% 8   często
Czy i jakie widzisz korzyści uczestnictwa w dyskusjach na forum?
100.0% 71  
wpisów (71) ...
 1. Choć, nie brałem udziału w dyskusjach na forum, to jednak uważam, że jest to bardzo ważna forma komunikacji. Pozwala na wymianę poglądów, doświadczeń, prowadzi także do pogłębiania wiedzy z zakresu rozmaitych zagadnień. I co najważniejsze, taka wymiana jest bardzo inspirująca. Ja osobiście (z perspektywy czasu) żałuję, że nie byłem aktywny na forum dyskusyjnym. Cóż, pozostaje mi teraz, jedynie nadzieja, że moje sprawozdania mogły być inspiracją, dla tych, którzy je czytali.
 2. wymiana poglądów-bardziej może dyrekrtywne plecenia,żeby czytać sprawozdania innych i uczestniczyć w dyskusjach na forum-problemy z wejściem
 3. Zazdrość, że niektórzy sami mogą być fachowcami w takim kursie, że mają takie doswiadczenie i tyle osiągnięć. Jednocześnie spokój, że są i tacy, którzy sami się uczą i w pracy mają wątpliwości, dylematy, które są moimi. To jest wartość wymiany na forum - wspiera, pomaga, nie pozwala poczuć się osamotnionym.
 4. oczywiście, że widzę: konkretne podpowiedzi uczestników forum, gdy pojawią się jakieś wątpliwości i pytania; towarzystwo ludzi, którzy rozumieją, o co chodzi w tym zawodzie:)
 5. wymiana poglądów, ciekawe pomysły, podpowiedzi różnych innowacyjnych rozwiązań
 6. wymiana doświadczeń
 7. Dzięki uczestnictwu w dyskusjach na forum nauczyciele mają możliwość podzielenia się z innymi swoją praktyką oraz zainspirować innych do wykorzystania twórczych pomysłów.
 8. tak - widzę. Przede wszystkim wymiana doświadczeń i myśli, ale także nawiązanie ciekawych znajomości.
 9. Tak, niestety brakowało mi na to czasu. Najważniejsza wydaje się tu wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami kursu.
 10. Wymiana myśli jest na pewno czymś co może zainspirować nas do pewnych działań.
 11. Wymiana pomysłów. Konfrontacja własnych poglądów z poglądami i pomysłami innych.
 12. Poznanie ciekawych metod i przykładów filmów, zawarcie znajomości. Żałuję, że nie wygospodarowałam czasu na to.
 13. wymiana opinii, doświadczeń
 14. Wymiana doświadczeń- niestety nie zawsze miałam na to czas, czego żałuję.
 15. Nie widzę, dlatego nie dyskutuję.
 16. Wymiana doświadczeń, zachęcenie innych do swoich, sprawdzonych przez siebie, działań w szkołach.
 17. inspiracja, możliwość wspólnych działań
 18. Wymiana doświadczeń. Podpowiedzi ciekawych działań. Inne wykorzystanie materiału
 19. Wymiana doświadczeń i pomysłów a także informacje dotyczące literatury związanej z filmem.
 20. Niewątpliwą korzyścią jest wymiana myśli, pomysłów, obserwacji.
 21. Dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy o pracy innych nauczycieli. Zaczęłam wierzyć, że pewne rzeczy są możliwe do zrobienia.
 22. Możliwość wymiany doświadczeń, podzielenie się wiedzą, ciekawymi propozycjami.
 23. Oczywiście, wymiana myśli najczęściej czegoś uczy. Poza tym usłyszałam jak nauczyciele radzą sobie z różnymi problemami w Polsce
 24. To również sposób na podpatrzenie pomysłów uczestników,ich metod pracy,dokonanie porównań.
 25. Dla mnie główna korzyścią jest poznanie uczestników kursu, ich zainteresowań. Nie jest to jednak forma komunikacji, w której chętnie się realizowałem.
 26. Tak, widzę korzyści - wymiana poglądów, doświadczeń.
 27. wymiana doświadczeń, pomysłów, możliwość porównania siebie z innymi.
 28. Dięki nim uczestniczyłam w kilku imprezach filmowych min w festiwalu ale kino w Poznaniu (( w grudniu 2011)
 29. Na pewno można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od innych uczestników kursu, każdy ma inne doświadczenia w swojej pracy i ciekawe pomysły do pracy z młodzieżą. Niestety z braku czasu wielu uczestników kursu nie uczestniczyła w dyskusjach na forum.
 30. Wymiana pomysłów.
 31. Korzyść: uzyskanie pomocy lub zainspirowanie do podjęcia nowych inicjatyw w swojej placówce oświatowej.
 32. nie brałam udziału, ale czytywałam - korzyść: wielość doświadczeń
 33. Ciekawy sposób poznania ciekawych ludzi i ich pomysłów. Możliwość dowiedzenia się o różnych imprezach filmowych.
 34. Na forum bywałam raczej sporadycznie, ale korzystając z doświadczeń dyskusji na innych forach internetowych mogę stwierdzić, że pozwalają one na poszerzenie wiedzy z określonego obszaru a przede wszystkim na wymianę myśli związanych z konkretnie realizowanymi zadaniami, są też doskonałym źródłem pozyskiwania potrzebnych informacji.
 35. Wymiana opinii i doświadczeń.
 36. Można wymienić się doświadczeniami.
 37. Są giełdą pomysłów.
 38. Napisałam już wyżej w punkcie 2 i 3. Dodam, że ciekawe były dyskusje na temat nowych technologii, recenzowanie filmów.
 39. Wymiana informacji i pomysłów wykorzystywanych w praktyce
 40. każda dyskusja jest rozwijająca pozwala inaczej spojrzeć na pewne zagadnienia, jest tez możliwość wymiany poglądów opinii.
 41. wymiana uwag, doświdczeń, poznanie nowych ludzi.
 42. Niespecjalnie lubię udzielać się na forum, korzyścią jest jedynie ( fakt, cenną) podpatrywanie pomysłów i korzystanie z czyiś fajnych dokonań.
 43. bardzo dużo cennych uwag od mądrych i doświadczonych ludzi
 44. możliwość wymiany poglądów inspiracja sposoby rozwiązywania problemów przez innych
 45. Niechętnie udzielam się na forach internetowych. Niemniej - ponieważ było takie wymaganie - zalogowałam się i z czasem paradoksalnie z chęcią czytałam wypowiedzi w wybranych wątkach. Niektóre rady czy linki podawane przez użytkowników były dla mnie inspirujące. Niektóre watki skopiowałam - np. tytuły dobrych filmów. Słowem - wartościowy element.
 46. wymiana doświadczeń, uzyskanie ciekawych informacji, metod pracy, radzenia sobie z problemami
 47. Można poznać wiele ciekawych pomysłów na pracę z uczniami opierając się na doświadczeniach innych nauczycieli.
 48. Wymiana doświadczeń i dzielenie się własnymi doświadczeniami - to są chyba najważniejsze korzyści z uczestnictwa w dyskusjach na forum.
 49. Podzielenie się z innymi problemami, choć czasem miałam wrażenie, że na forum część wypowiedzi była po to, żeby zaistnieć i tyle. Szkoda, ze nic nie wyszło z wymiany gimnazjalistów.
 50. wymiana spostrzeżeń, uwag, możliwość skorzystania z doświadczenia innych nauczycieli i rozwiązań stosowanych na tym samym polu i w tym samym obszarze działania
 51. wymiana informacji na tematy spoza modułów
 52. Korzytsanie z doświadczen uczestników i ich wiedzy. Motywacja do pracy i zazdrość, że jestem z malego miasta i wiele spraw mnie omija.
 53. Dzielenie się wiedzą.
 54. Można skonfrontować swoje doświadczenia i zdobyć nowe
 55. wymiana doświadczeń, motywowanie
 56. Wymiana doświadczeń, rozrywka na wysokim poziomie, wymiana informacji o materiałach, miejscach i możliwościach.
 57. Dyskusja na forum pozwala poznać poglądy innych uczestników kursu na dany temat.
 58. Czytanie postów innych uczestników podsunęło mi parę fajnych pomysłów, dzięki wypowiedzi innych wiem jakie filmy powinnam jeszcze obejrzeć
 59. Widzę możliwość wymiany poglądów przy nurtujących sprawach.
 60. wymiana doświadczeń
 61. możliwość wymiany doświadczeń, pomysłów; nawiązanie nowych znajomości, współpracy
 62. Rozszerzenie własnych horyzontów, konfrontacja z poglądami innych uczestników kursu
 63. Korzystanie z forum pozwala poznać opinie i pomysły nauczycieli z całej Polski.
 64. Korzyściami płynącymi z uczestnictwa w dyskusjach na forum są możliwości dotarcia do ciekawych materiałów polecanych przez uczestników kursu, wymiana doświadczeniami.
 65. Dyskusje pozwalają wymienić się doświadczeniem i pomysłami, poznać innych ludzi, poszerzyć własne horyzonty, znaleźć nowe rozwiązania starych problemów.
 66. wymiana doświadczeń i świadomośc, że nie tylko ja mam problemy
 67. Zdobywanie doświadczenia, dzielenie się wiedzą.
 68. Chociaż rzadko uczestniczyłem w tych dyskusjach - to jednak bardzo często je czytałem. Pozwoliło mi to często udoskonalić swoje własne pomysły dzięki doświadczeniom innych.
 69. wymania doswiadczeń i inspiracja, ciekawe linki
 70. Nie uczestniczyłam w dyskusjach - jednak z uwagą czytałam wypowiedzi innych. Szczególne zainteresował mnie wątek o literaturze filmowej. Uzupełnianie domowej biblioteki czas zacząć.
 71. Na pewno można dowiredzieć się wielu cioekaweych rzeczy - co się innym udało, co trzeba dopracować, jak innym poracowało się nad danym zagadnieniem z młodzieżą. Jednak ja z braku czasu nier korzystałam z tej formy pomocy.
Jak oceniasz obsługę platformy? Zaznacz na skali od 1-5, gdzie:
4.8 100.0% 71   1 <= 1 oznacza, że platforma była bardzo trudna w obsłudze     5 oznacza, że platforma była bardzo łatwa w obsłudze => 5
Jak oceniasz współpracę z mentorem?
4.9 100.0% 71   1 <= 1-oznacza że nie była ona satysfakcjonująca     5-oznacza, że w pełni jesteś zadowolony/a z kontaktów => 5
Jak oceniasz współprace z mentorem - co było cenne a co byś zmienił. Opisz podając przykłady:
100.0% 71   {W jaki sposób skorzystałeś ze wskazówek mentora}
wpisów (71) ...
 1. Tak jak pisałem w ostatnim module, uważam, że współpraca z mentorem układała się bardzo dobrze. To doskonale przygotowany, konkretny człowiek. Na dodatek posiadający dużą wiedzę z zakresu edukacji filmowej, i co ważne - to nauczyciel - praktyk. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do jego pracy.
 2. stosując sie do zaleceń i poprwaek,jesli takowe były portrzebne
 3. życzliwość wielka, terminowość, rzeczowość w sugestiach, radach i wskazówkach. Za jego radą uzupełniłam sprawozdanie, dzięki czemu uświadomiłam sobie kilka spraw, o których musiałam napisać. Cenne pomysły i rady pana Piotra dopiero sprawdzę w pracy z uczniami.
 4. po pierwsze - gdy miałam na początku niewielkie trudności z obsługą platformy po drugie - gdy mentorka uświadomiła mi zbytnią powściągliwość mojego komentarza do scenariusza lekcji cenne było to, że mentorka odpowiadała natychmiast, jej odpowiedzi były wyczerpujące i bardzo życzliwe
 5. wskazówki mentora skłaniały do refleksji, do dopracowania i dalszego pogłębiania wiadomości z zakresu wiedzy o historii polskiego kina, do lektury ciekawych opracowań, do obejrzenia konkretnego obrazu filmowego itp.
 6. Rzetelna analiza moich sprawozdań skłaniała mnie do refleksji nad swoja pracą i pozytywnie mnie motywowała.
 7. Wskazówki udzielone przez mentora wykorzystałam w prowadzeniu Szkolnego Koła Filmowego.
 8. Za każdym razem starałam się dokładnie przeanalizować sugestię mentora. Wielokrotnie zauważyłam, że osoba "stojąca z boku", niezaangażowana w moje projekty i pracę z filmem dostrzega to, co umknęło mojej uwadze. Było to bardzo cenne - np. przy pracy nad projektem Mentor dostrzegł mój poważny błąd, o którego istnieniu przekonałam się dopiero po sugestii mentora. Za co bardzo serdecznie dziękuję :-)
 9. Współpraca z mentorem była zadowalająca. Nic bym nie zmieniała. Cenne były wskazówki dot. naszych wypowiedzi w sprawozdaniach poszczególnych modułów oraz naprowadzanie na nowe rozwiązania. Zmotywowało mnie to do podjęcia działania w kierunku dawno już zaplanowanego międzyszkolnego pojektu z edukacji filmowej.
 10. Bardzo uważnie czytałam komentarze mentora i chętnie stosowałam się do jego wskazówek. Między innymi dzięki niemu poznałam inne źródła wiedzy filmowej, z których mogłam skorzystać.Poszerzyłam również listę filmów , które warto obejrzeć. Byłam dla swych uczniów biorących udział w Akcji jedynie wsparciem, a nie nadopiekuńczym nauczycielem.
 11. W sposób bardzo taktowny mentor wskazywał słabe punkty moich sprawozdań, metod prac. Pozwalało to na poprawę efektów pracy.
 12. Cenne było podawanie konkretnych propozycji - np. filmów do realizacji.
 13. uwagi do sprawozdań były konstruktywne i rzetelne. Nie zabrakło też nigdy dodatkowych wniosków rozszerzających moje spojrzenie na jakiś temat. Nie mam zastrzeżeń co do wypełniania zadań przez mentora
 14. Zawsze dokładnie czytałam komentarze a rady/wskazówki uwzględniałam w dalszych działaniach.
 15. Mobilizowały mnie do działania.
 16. Uwagi mentora były niezbędne w poprawie niektorych elementów moich sprawozdań, zdarzały mi się w nich czasem jakieś potknięcia, ale dzięki wskazówkom mentora zawsze byłam w stanie na czas je poprawić.
 17. szukałam filmów i materiałów, które polecił
 18. Mentor zawsze wskazywał pozytywne strony mojej działalności i proponował co jeszcze można dodać i jak pracować skuteczniej. Jestem zadowolony ze współpracy z mentorem.
 19. Uwagi mentora uzmysławiały mi, że na daną kwestię można spojrzeć zupełnie inaczej. Pojawiały się również cenne uwagi z których czasem udawało mi się skorzystać.
 20. Wskazówki mentora utwierdzały mnie w przekonaniu co robię dobrze, a nad czym należy popracować. Wykorzystałam kilka linków podanych przez mentora, które przydały się podczas pracy.
 21. Mentor, pod którego skrzydłami znalazłam się na czas kursu to osoba bardzo miła, taktowna i punktualna. Jej rzetelne oceny pozwoliły mi porównać moje własne przemyślenia i rozwiązania ze spojrzeniem osoby znacznie bardziej doświadczonej ode mnie. Jeśli Danuta miała odmienne zdanie do mojego (np. w kwestii doboru filmu na zajęcia z zakresu języka filmu), to przekazywała to w sposób pozbawiony krytykanctwa i nie wykluczający mojego własnego pomysłu, za to skłaniający do refleksji i weryfikacji własnego działania.
 22. Na szczęście nie musiałam uzupełniać swoich sprawozdań-podobały się mojemu mentorowi, ale za to korzystałam z jego obszernej wiedzy na temat filmu.Jego wskazówki pomogą mi podczas realizacji podobnych zadań z młodzieżą.
 23. Pani Justyna w sposób niezwykle rzetelny czytała moje sprawozdania i też tak udzielała odpowiedzi. Wskazywała co było dobre w moich działaniach, ale też podsuwała pomysły w jaką stronę mogłabym je rozwijać. To było niezwykle konstruktywne.
 24. Współpracę z mentorem,Renatą oceniam bardzo dobrze.Cenię sobie bardzo jej profesjonalne komentarze jak równiez jej wyrozumialośc i wsparcie w chwilach zwątpienia. Rzetelnie opracowane komentarze do sprawozdań otrzymywałam bardzo szybko.W komentarzach było wiele ważnych wskazówek,zachęcających do działania.
 25. Na ogół mentor był zadowolony z moich sprawozdań. Przykładałem się do nich naprawdę solidnie. Ale podsunął mi kilka ciekawych tytułów na maraton filmowy ( "Noc horrorów"), który naszkicowałem w swoim projekcie. Mobilizował mnie do zaangażowania na forum - tu z własnej winy - pozostałem nieugięty.
 26. Jestem początkująca w tej dziedzinie dlatego też liczyłam na wsparcie i obiektywną ocenę mojej dotychczasowej pracy, pomysłów. Pracę z mentorem oceniam bardzo dobrze. Cenne były dla mnie jego uwagi, podpowiedzi.
 27. Bardzo dobrze Komentarze, z całą pewnością, spełniały warunki dobrej komunikacji zwrotnej.Zostały w nich docenione plusy mojej pracy,elementy do poprawki,wskazówki-jak poprawić,kierunki działania. Ogólnie - więcej podbudowującej akceptacji i wsparcia, niż krytyki.
 28. Celne uwagi mentora i o wiele większe doświadczenie w temacie powodowało, że starałam się mobilizować do pracy:) Nic bym nie zmieniała, życzyłabym sobie tylko takich współpracowników w moim życiu zawodowym:)
 29. Mentorka często podsuwała mi pomysły, które mogę wykorzystać do pracy z młodzieżą, np. polecała mi jakieś filmy, które mogą zainteresować młodzież w mojej szkole, konkursy filmowe, itp.
 30. Cenne były wszelkie wskazówki, na pewne aspekty nie zwracałam uwagi, mentorka pomogla mi dostrzec w nich wartość.
 31. Konieczność uzupełniania odpowiedzi w pierwszych dwóch modułach doprowadziła do wyczerpujących wypowiedzi w kolejnych sprawozdaniach :)
 32. czytywałam sprawozdania, które polecił i odnosiłam je do swoich, czerpałam motywację
 33. - ciekawe podpowiedzi dotyczące lektury i doboru filmów - podpowiedzi do realizacji moich pomysłów - podpowiedzi dotyczące przeczytania sprawozdań innych
 34. Informacje zwrotne w postaci komentarzy do sprawozdań były dla mnie bardzo cenne i pomocne. Zawierały konkretne wskazania i propozycje, które brałam pod uwagę realizując edukację filmową w ramach Koła. Informacje od mentora, jego wskazówki świadczą, że każde moje sprawozdanie było dokładnie przeczytane i przeanalizowane.
 35. Współpraca z mentorem pomogła mi w pracy z uczniami i w planowaniu projektu filmowego.
 36. Cenne były uwagi na temat propozycji filmowych; po mobilizujących uwagach mentora pewniej i z zapałem realizowałam zadania z moimi uczniami.
 37. Pozytywna ocena moich działań była dla mnie motywacją do dalszej pracy.
 38. Mój mentor polecał mi lektury, filmy, strony internetowe. Zapisałam sobie te rekomendacje. Wykorzystam to w swojej pracy. Nasze spostrzeżenia się pokrywały. Pomysły z komentarzy były ciekawe-szczególnie dot oceny projektów-to wykorzystam w swojej pracy.
 39. brałam pod uwagę przy przygotowywaniu sprawozdań
 40. Na pewno cenne były dla mnie uwagi. Zdarzało się, że pisząc sprawozdanie coś przeoczyłam. Mój mentor zawsze mi o tym przypomniał. Cenię terminowość w udzielaniu komentarza do sprawozdania.
 41. Dopiero z nich skorzystam, podczas pracy z filmem na lekcjach.
 42. Zaczęłam zaglądać do sprawozdań innych uczestników i znalazłam tam fajne pomysły.
 43. Dzięki uwagom mentora uzupełniałam niektóre, nie do końca zrealizowane polecenia
 44. nic bym nie zmienił :) przecież nie są to ludzie przypadkowi skoro byli mentorami.
 45. Bardzo cenne były dodatkowe uwagi uzupełniające moje wypowiedzi lub podpowiedzi dotyczące innych publikacji czy rozwiązań - bardzo mi się to podobało. Niektóre sugestie czy pytania pozwoliły mi doprecyzować niejasne wątki w wykonywanych przez mnie zadaniach.
 46. Bardzo cieszę się, że mogłam współpracować z moim mentorem, ponieważ potrafił zachęcić do pracy. Rzeczowo i konkretnie wskazywał, co jest dobre, a co należy poprawić lub spojrzeć na dany problem z innej strony. Proponował ciekawe rozwiązania. Zachęcał np. do pracy metodą WebQuest. Wskazywał możliwości współpracy z innymi nauczycielami w edukacji filmowej itp.
 47. Wskazówki mentora pod każdym sprawozdaniem były bardzo cenne, np. sugerowanie określonych tytułów filmów do zaprezentowania uczniom, udostępnianie różnych materiałów, informacja o konkursach itp.Wskazówki te często wykorzystywałam w pracy z uczniami.
 48. Współpraca była na bardzo dobrym poziomie a wskazówki zawsze na temat - wiele z nich podsunęło mi pomysły do dalszej pracy, do obejrzenia filmu, którego wcześniej nie widziałam.
 49. Uzupełniłam brakujące elementy sprawozdania.
 50. Wszelkie uwagi, wskazówki traktowałam jako nieodłączną cześć procesu uczenia się, jako wskazówkę, co powinnam jeszcze zrobić, na co zwrócić uwagę. Informacja zwrotna motywowała mnie do dalszej pracy w kursie. Uwagi mentora, sugestie powodowały także, że docierałam do filmów których nie znałam,stałam się bogatsza o nowe doznania .Wyostrzył mi się również zmysł obserwacyjny, poszerzyło mi się pole widzenia...
 51. cenne były wskazówki mentora, chociaż czasami zbyt szkolne.
 52. Czytałam, zaglądałam za radą mentora do innych sprawozdań :)
 53. Pracę z mentorem oceniam bardzo dobrze. Wyczerpujące i bardzo ciekawe komentarze, propozycje zmian (w jednym module).
 54. 2. Kontakt z mentorem i systematyczne otrzymywanie informacji zwrotnej w postaci komentarzy do zadań to bardzo wartościowa forma kształcenia. Pani Ewa bardzo wnikliwie analizowała każde sprawozdanie, odnosząc się życzliwie, twórczo i rzetelnie do przedstawionych w nich propozycji. Cenne były nie tylko pochlebne słowa (choć to one „budują” i zachęcają do działania), ale przede wszystkim merytoryczne wskazówki, podpowiedzi, co jeszcze można wykorzystać w pracy i jak urozmaicić własne działania. Wszelkie spostrzeżenia krytyczne, zaznaczane bardzo subtelnie, motywowały do konstruktywnej refleksji nad problemem oraz do modyfikacji zadań i eliminowania usterek. Sprawnie przebiegający dialog, możliwy dzięki platformie, to chyba podstawa kształcenia, w czasie którego czuje się opiekę i wsparcie mentora. To bardzo ważne elementy tego kursu i cieszę się, że miałam to szczęście wziąć w nim udział.
 55. jestem bardzo zadowolona, nie mam zarzutów
 56. Po sugestii mentora przeprowadziłam ankietę dotyczącą wiedzy i zainteresowań filmowych młodzieży. Z perspektywy czasu uważam, że był to dobry pomysł.
 57. Mentor nakłonił mnie do opisywania realizowanych przeze mnie działań w sposób bardziej dokładny, pełny i obrazowy. Zachęcił również do korzystania z doświadczeń innych. Wskazywał moje mocne i słabe strony, nad którymi miałam popracować.
 58. Podobało mi się ropoczynania każdego sprawozdania od wskazania dobrych stron mojej pracy. Wskazówki są wyczerpujące a ocena rzetelna. Podziwiam wysiłek i cierpliwość mentora- taka ocena wymaga czasu i pracy. Wszystkie wskazówki, któe otrzymałąm, przydały mi się w dalszej pracy.
 59. Wskazówki mentora dawały mi do myślenia i każda z nich była uważnie analizowana.
 60. Jeszcze nie skorzystałam, ale pewnie to uczynię, gdy nadarzy się okazja.
 61. Współpracę z mentorem oceniam bardzo pozytywnie. Cenne były bardzo szczegółowe i profesjonalne komentarze zawierające wiele wskazówek, rad. Większość z tych rzeczy wykorzystałam już w pracy z uczniami, z innych skorzystam w późniejszym czasie, np. propozycje filmów.
 62. uzupełniałem wiedzę na bieżąco, poszukiwałem wskazanych materiałów...
 63. Mentor zawsze zawracał uwagę na ciekawe zagadnienia i umożliwiał rozwiązywanie różnorodnych problemów, zachęcając do dalszego działania.
 64. Stosowałam się do wskazówek, gdyż były one uzasadnione i logiczne.
 65. Świadomość tego, że sprawozdania były uważnie przeczytane i skomentowane dawała mi sporo satysfakcji. Dzięki współpracy z mentorem nabrałem przekonania, że moje działania nie są pozbawione sensu i warto je kontynuować. Cieszę się, że mogłem liczyć na odpowiedź mentora przy okazji różnych pytań, które kierowałem pod jego adresem.
 66. Szczególnie początek kursu wiązał się z wątpliwościami i pytaniami, co do działania platformy i tu kontakt z mentorem działał kojąco, uspokajał emocje, dawał wiarę, że się uda
 67. Zawsze korzystałem z podpowiedzi oraz rad mentora. Mój mentor był nieoceniony, zawsze na czas odpowiadała na wszystkie zadawane przeze mnie pytania. Dostosowywał zadania do moich możliwości, a ja starałam się wywiązywać z wszelakich zaleceń.
 68. Rzetelna i wnikliwa lektura moich sprawozdań, cenne i trafne uwagi oraz spostrzeżenia.
 69. uzupeniałam sprawozdana
 70. Moim mentorem była pani Ewa Wyszyńska. Jej komentarze do sprawozdań najczęściej utwierdzały w przekonaniu dobrze wykonanej pracy albo zwracały uwagę na to, co można rozwinąć. Komentarze i maile mentora działały na mnie mobilizująco i motywująco - za to serdecznie dziękuję. Komentarze mentora to dla mnie „uposażenie na przyszłość”. Jedna z wypowiedzi pani Ewy do mojego sprawozdania brzmiała „...tak właśnie wyobrażamy sobie idealną pracę: pomysł, twórcze korzystanie z materiałów, angażowanie uczniów do pracy itd.” To bardzo syntetyczna i sympatyczna podpowiedź dobrej metody. I tak planuję pracować.
 71. Mentor bardzo starannie pisał mi komentarze. czułam, że ktoś rzeczywiście czyta i analizuje moją pracę. Pomagał mi, podsuwał pewne pomysły.
100.0% 71   {Jakie elementy współprcy zmieniłbyś/zmieniłabyś?}
wpisów (71) ...
 1. Nie zmieniałbym nic, ponieważ nie mam żadnych zastrzeżeń
 2. nie mam zarzutów
 3. wszystko gra!
 4. nie zmieniłabym niczego
 5. współpracę z mentorem oceniam bardzo pozytywnie i nic bym tu nie zmieniał
 6. Żadnych
 7. Brak elementów, które chciałabym zmienić.
 8. Nie zmieniłabym niczego. Była to współpraca na sześć :-)
 9. Nic bym nie zmieniała.
 10. Nic nie zmieniłabym.
 11. Nie zauważam słabych elementów, które chciałbym zmienić.
 12. Może wypowiedzi mogłyby być krótsze i na zasadzie również wypełniania formularza.
 13. Nie mam zastrzeżeń co do wypełniania zadań przez mentora
 14. Nie zmieniłabym niczego.
 15. Miło mi było czytać pochwały.
 16. TERMINY!!!!! Znów to samo:-)
 17. nie zmieniłabym nic
 18. Może dodałbym kiedyś kontakt głosowy lub wideo raz na cały kurs.
 19. Chyba niczego nie trzeba zmieniać.
 20. Nic nie zmieniłabym.
 21. Nie mam żadnych zastrzeżeń w zakresie współpracy z Danutą.
 22. Nic bym nie zmieniała.
 23. Żadne.
 24. nic nie zmieniłabym
 25. Niczego bym nie zmieniał.
 26. x
 27. Nic nie przychodzi mi do głowy
 28. Bardzo chętnie poznałabym mentora osobiście, jeśli byłoby to możliwe:)
 29. Nic bym nie zmieniła
 30. Nic bym nie zmieniła.
 31. Nie zmieniłabym współpracy, gdyż cały czas byłyśmy w stałym i owocnym kontakcie.
 32. nic
 33. - bardziej ścisła wspópraca między poszczególnymi członkami grupy -
 34. Informacje od mentora były wyczerpujące, sumiennie przygotowane, współpraca była dla mnie bardzo inspirująca, dlatego nie znalazłam niczego, co chciałabym zmienić.
 35. Współpracę z mentorem uważam za satysfakcjonującą.
 36. Nie mam uwag.
 37. Żadnych.
 38. Jestem zadowolona ze współpracy. Otrzymywałam od razu komentarze wyczerpujące i inspirujące.
 39. Nic
 40. Trudno powiedzieć co bym zmieniła we współpracy z mentorem.
 41. nie mam zastrzeżeń do współpracy z mentorem
 42. nie zmieniłabym nic, komentarze mentora były wyczerpujące i satysfakcjonujące
 43. Żadnych zmian, współpraca idealna.
 44. nic bym nie zmieniał
 45. Nic bym nie zmieniła
 46. Wszystko było dobrze.
 47. Współpraca była bardzo dobra i ze strony mentora nic bym nie zmieniła, zmieniłabym moją stronę - brak czasu nie pozwolił mi w pełni skorzystać z rad i wskazówek mentora.
 48. Nie zmieniłabym nic ponieważ byłam zadowolona ze współpracy.
 49. Na mnie to chyba bata trzeba, zeby coś zmienić w tym chaosie, który mnie otacza i nic tego nie zmieni :)
 50. bez zmian
 51. traktowanie uczestników jak ludzi wykształconych.
 52. Niczego bym nie zmieniła :)
 53. żadnych
 54. Dziękuję twórcom pomysłu i organizatorom tego przedsięwzięcia również za to, że nie odczuwam żadnych braków ani potrzeby zmian w tej formie kształcenia
 55. nic
 56. Zależałoby mi na szybszym zamieszczaniu komentarzy do sprawozdań przez mentora oraz ewentualnych uwag - ułatwiłoby mi to koncentrację uwagi na bieżącym module. Mam także wrażenie, że informacje zwrotne powinny być bardziej zindywidualizowane.
 57. Nasza współpraca przebiegała pomyślnie, nie mam zastrzeżeń.
 58. Raczej nic.
 59. Nic bym nie zmieniała. Bardzo przyjemny i uczący jest kontakt z moim mentorem.
 60. Nie zmieniałabym, bo jestem zadowalona
 61. Nic bym nie zmieniła.
 62. niczego nie zmianiałbym
 63. nic
 64. Żadnych, współpraca przebiegała bez żadnych zakłóceń.
 65. Nie znalazłem powodów, dla których musiałbym coś zmienić we współpracy z mentorem.
 66. Nic mi w kontaktach nie przeszkadzało, dlatego nie mam pomysłu na zmiany.
 67. Zmieniłabym możliwość odpowiedzi na komentarz do sprawozdania. Gdyż jedynie można nanieść poprawki i "widać" poprawione, co może powodować pewne niejasności.
 68. Nic bym nie zmieniał.
 69. nic
 70. Gdyby tak udało się spotkać bezpośrednio w trakcie trwania kursu. Może warto uzupełnić kurs o 2-dniowy moduł „Warsztaty w realu” :)
 71. Nic bym nie zmieniała
Czy planujesz kontynuować działania rozpoczęte w kursie?
4.2% 3   zdecydowanie nie
1.4% 1   raczej nie
4.2% 3   jeszcze nie wiem
23.9% 17   raczej tak
66.2% 47   zdecydowanie tak
Jeśli planujesz kontynuowanie działań - jakie działania planujesz?
80.3% 57  
wpisów (57) ...
 1. Dalszy rozwój klubu filmowego i organizacja nocnych maratonów filmowych
 2. program Filmoteki Szolnej uwzględnie w planach wewnetzrego zespołu międzyprzedmiotowego,prowadzenie lekcji bibliotecznych i zarażanie innych do korzystania z programu
 3. dyskusyjny klub filmowy realizacja filmików przez młodzież, czyli ogólnie kontynuacja z większą świadomością.
 4. Prowadzenie klasy kulturoznawczej, wprowadzenie własnych projektów związanych z Filmoteką.
 5. przede wszystkim chciałabym ze szkicu projektu stworzyć projekt i zrealizować go w przyszłym roku szkolnym
 6. Podjęcie konkretnych działań w kierunku międzyszkolnego projektu z edukacji filmowej.
 7. Pragnęłabym zorganizować festiwal ciekawych filmów, na którym byłaby możliwość dyskusji, a także prezentacji własnych filmików.
 8. -projekt filmowy - lekcje z historii filmu i języka filmu - rozszerzenie działalności koła filmowego
 9. zamierzam nadal prowadzić koło filmowe- młodzież jest ambitna i zaangażowana - na wiosnę spróbujemy stworzyć etiudę. Wiadomości zdobyte na kursie z pewnością będą pomocne
 10. Wykorzystam materiały jako bazę dla moich pomysłów. Dokładnie nie potrafię jeszcze określić, ale będę je wykorzystywała.
 11. Prowadzę warsztaty teatralno-filmowe i na bieżąco korzystam z propozycji Filmoteki Szkolnej.Poza tym przygotowuję święto kina polskiego, kontynuuje działalność szkolnego Dkf-u.
 12. Założenie szkolnego DKF-u.
 13. projekt edukacyjny założenie klubu filmowego
 14. Chciałbym kiedyś założyć Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy
 15. Z całą pewnością wprowadzenie elementów historii kina.
 16. Założenie pracowni filmu animowanego.
 17. Założyłam niedawno Szkolne Koło Filmowe i mam zamiar wykorzystać podczas zajęć grupy materiały i pomysły, jakich dostarczył mi kurs.
 18. Dni filmowe w mojej szkole (film dokumentalny, film animowany, coś tam jeszcze wymyślę) Dalsze kształcenie sie w zakresie pracy z filmem.
 19. Zrealizuję projekt filmowy, którego szkic przedstawiłem w sprawozdaniu. Wykorzystam też opracowany na kursie scenariusz lekcji z wykorzystaniem filmu.
 20. Planuję prowadzić dalej edukację filmową na moich zajęciach, także metodą projektu, która dotąd była dla mnie metodą dość odległą. Jeśli będzie takie zainteresowanie ze strony uczniów założę także Szkolny DKF.
 21. Najbliżej - FS Akademia - część praktyczna (w W-wskiej Szkole Filmowej
 22. Zamierzam prowadzić zajęcia na temat filmu. Ponieważ interesuje mnie film animowany chcę z dzieciakami robić filmy i może pokazywać je innym...
 23. Planuję wcielić w życie projekt, który stworzyłam dla potrzeb kursu.
 24. Analiza filmu podczas koła filmowego - oczywiście z wykorzystaniem materiałów z modułu II i III.
 25. planuję realizację projektu, jaki wymyśliliśmy z uczniami
 26. prowadzenie kółek filmowych, konkursów filmowych, nocy filmowych
 27. Z pewnością warsztaty związane z analizą języka filmowego oraz konkurs filmowy, którego scenariusz przygotowałam
 28. Noc Filmową. Kółko filmowe.
 29. Wieczory filmowe
 30. Będę realizować projekt, którego szkic powstał w czasie kursu, będę koordynować pracę uczniów realizujących zadania w ramach projektów: Filmoteka Szkolna. Akcja! i Film na horyzoncie.
 31. Oczywiście tak. Poszczególne moduły zainspirowały mnie do pracy z filmem. Zakładam w miasteczku DKF w naszym kinie. Zorganizujemy maraton filmowy FS w szkole. Uczniowie są w trakcie realizacji projektu, który przedstawiłam w 5 module.
 32. Do końca roku będę realizowała projekt filmowy. Z grupa uczniów planujemy nakręcić jeszcze jeden film plus etiudy dokumentalne. Chcemy także zorganizować w szkole święto kina.
 33. w przeszyły semestrze planuję realizację projektu filmowego, a w przyszłym roku utworzenie dyskusyjnego klubu filmowego
 34. Noc filmowa, metoda projektu- do konspektu , który przygotowałam.
 35. opisałem w sprawozdaniu :) kontynuacja projektu na szkolną telewizję
 36. Przymierzam się do założenia DKF-u szkolnego, na pewno będę organizować dodatkowe zajęcia dotyczące edukacji filmowej. Wykorzystam sporo sugestii i rozwiązań na swoich lekcjach.
 37. Reaktywacja koła filmowego.
 38. Na swoich lekcjach na pewno pojawi się więcej tematów związanych z filmem, a ponad to zamierzam zrealizować projekt filmowy, który stworzyłam na kursie.
 39. 1. Festiwal filmów komórkowych, 2. moze ta wymiana gimnazjalistów ruszy, 3. jeśli się uda, zrobimy wystawę fotografii typu "nasza miejscowość"
 40. upowszechnienie Filmoteki szkolnej w naszej szkole, poprzez włączenie do współpracy innych nauczycieli i uczniów. W konsekwencji mógłby powstać klub filmowy,w programie którego znalazły by się pokazy filmowe, wraz z ukierunkowaną dyskusją oraz recenzjami uczniów po seansach, a także zajęcia pozalekcyjne z edukacji filmowej.
 41. Projket edukacyjny pt "Zobaczyć więcej, czyli jak mówi do nas... film".
 42. Stworzenie w szkole konkursu filmowego - nakręcenie filmu telefonem komórkowym.
 43. Założenie Szkolnego DKF-u
 44. Realizację opracowanego projektu - maraton filmowy, konkurs wiedzy o filmie, wykorzystanie pakietu wraz z obudową na zajęciach lekcyjnych, uczestnictwo w nowych inicjatywach Fs, "śledzenie" nowej strony Filmoteki oraz korzystanie z edutuby.
 45. Przede wszystkim - oprócz "feriowego" systemu oglądania filmów Filmoteki, wprowadzam projekcje co 2 tygodni w piątki popołudnie. Może będzie to początkiem szkolnego DKFu? Być może skorzystam z pomysłu z forum i zorganizuję filmowy weekend gdzieś na wyjeździe. No, i zamiezram namówić uczniów do udziału w kursie internetowym
 46. Planuję w większym stopniu wykorzystać Filmotekę Szkolną i spróbować rozpocząć pracę z gimnazjalistami.
 47. Np. planuję zrealizować z uczniami projekt edukacyjny.
 48. DKF, utworzenie innowacji pedagogicznej z dziedziny filmu
 49. Planuje nagrać z młodzieżą film.
 50. Chciałabym założyć w szkole DKF oraz stworzyć grupę, która kręciłaby własne filmy.
 51. Przede wszystkim chcę kontynuować działania Fabryki Reportażu, regularne tworzyć audycje telewizyjne, zamierzam stworzyć z młodzieżą film.
 52. propagowanie edukacji filmowej w mojej szkole we współpracy z innymi nauczycielami poprzez jak najszersze wykorzystanie pakietu Filmoteki Szkolnej
 53. Planuję nadal prowadzić kółko filmowe, być może zorganizuję projekt filmowy w szkole.
 54. Konkurs Wiedzy o Filmie
 55. Utworzenie w szkole DKF
 56. W ramach zadania modułu VI opracowałam szkic projektu edukacyjnego – zamierzam go zrealizować. Dodatkowo pozostały mi scenariusze autorskich lekcji, które konsekwentnie zamierzam przeprowadzać (być może po modyfikacji) w innych klasach.
 57. Chcicałabym rozpocząć projekt edukacyjny zwiazany z filmem.
Co nowego wprowadziłeś do swojej pracy dzięki informacjom uzyskanym w kursie?
100.0% 71  
wpisów (71) ...
 1. Zacząłem wykorzystywać fragmenty filmów i komentarze do nich z :Filmoteki Szkolnej
 2. zbogacenie swojego warsztatu pracy
 3. jeszcze o zmiany trudno, to wymaga ułożenia w głowie i refleksji - czas, ale już od poczatku kursu łatwiej mi przekonać młodzież do oglądania wybranych filmów z pakietu, jako klasyki kina polskiego
 4. lekcje z języka filmu przygotowujące do bardziej świadomego odbioru
 5. elementy analizy dzieła filmowego, nocny maraton filmowy, SKD, czy szkolny projekt filmowy
 6. Skorzystałam z publikowanych materiałów.
 7. Dzięki informacjom uzyskanym w kursie postanowiłam wprowadzić coroczne święto filmu w swojej szkole.
 8. zajęcia z teorii filmu
 9. Zmodernizowałam lekcje biblioteczne z edukacji filmowej o informacje uzyskane w trakcie kursu
 10. Pisanie scenariuszy i scenopisów, dyskusje oparte o pozyskane wiadomości, a takze kręcenie filmu o tematyce szkolnej w oparciu o własny ( uczniów) scenariusz.scenariuszii
 11. Zmieniłem sposób analizy filmu. Zyskałem nowe narzęzia do pracy.
 12. lekcję do animacji
 13. zamierzam realizować zajęcia z wykorzystaniem metody projektu
 14. Wykorzystanie filmu na lekcjach nie tylko polegające na projekcji. Bardziej profesjonalne omawianie kwestii związanych z filmem.
 15. Prowadzę więcej lekcji z wykorzystaniem filmu, ostatnio wykorzystałam materiał GWO na temat kreacji filmowej dworu w Soplicowie i zamku Horeszków. młodzież nauczyła się patrzeć na film poprzez plan filmowy , miejsce kamery, kolorystykę itd.
 16. Dyskusje z młodzieżą nad polskiki filmami.
 17. częściej pracuję z filmem
 18. Więcej wykorzystuję film w swojej pracy, na swoich przedmiotach na inne sposoby niż dotychczas.
 19. Połączenie literatury, filmu i malarstwa.
 20. Zastosowałam metodę projektu z wykorzystaniem filmu i wiedzy o nim.
 21. Jestem umówiona na spotkanie z moimi uczniami, na którym mają wypowiedzieć się, co chcieliby zmienić w naszych działaniach, by sprawiały im większą frajdę.
 22. Skorzystam z pomysłów zorganizowania np. majówki z filmem .. oraz nocy filmowej
 23. miniprojekt
 24. cykliczne spotkania na duzych przerwach na temat jezyka filmu
 25. Zmiłem sposób pracy szkolnego filmowego - zwięszyłem zangażowanie uczniów. Zająłem się kwestia marketingu - propagowaniem działalności koła i filmów z Filmoteki Szkolnej
 26. Bardziej świadomie wprowadziłam metodę projektu oraz filmy polskie
 27. dobre materiały pomocnicze, w planie projekt z filmem
 28. Filmy z Filmoteki szkolnej pomagają mi w realizacji projektów edukacyjnych w gimnazjum
 29. Na swoich lekcjach często proponuję filmy z pakietu FS.
 30. Przede wszystkim zachecilam moich uczniów do uczestniczenia w projekcie Filmoteki Szkolnej Akcja!
 31. Podczas analizy filmu pilnuje używania słownictwa związanego z językiem filmu.
 32. Perspektywiczne, długofalowe planowanie tematyki spotkań DKF-u
 33. Podniosłam swoje kwalifikacje teoretyczne i w sposób bardziej praktyczny wykorzystuję filmy z Fimoteki
 34. Nabrałam pewności, że tematyka, którą proponuję swoim wychowankom na Kole filmowym, może być realizowana w sposób dla nich ciekawy i atrakcyjny.
 35. Elementy edukacji filmowej na przedmiocie język polski i godzina wychowawcza, zajęcia pozalekcyjne : kólko filmowe.
 36. analizę języka filmowego
 37. Zmodyfikowałam program zajęć lekcyjnych - pojawiły się w nim lekcje poświęcone sztuce filmowej.
 38. Przede wszystkim dokładniej zapoznałam się z metodą projektu (mimo że wcześniej już tę metodę wykorzystywałam, ale raczej intuicyjnie, bez pogłębionej wiedzy merytorycznej). Wykorzystuję nowe programy do pracy z filmem (poznałam je na str. m.3) i od uczes
 39. jeszcze nic
 40. Częściej wykorzystuję film na zajęciach.
 41. nowe techniki pracy z filmem
 42. Analizę języka filmu
 43. zajęcia z podstaw sztuki filmowej na kółku bibliotecznym
 44. wykorzystałem gotowe konspekty do prowadzenia lekcji z filmem
 45. Kilka lekcji dodatkowych w ramach analizy języka filmu. Wykorzystanie pakietu Filmoteki podczas godzin wychowawczych
 46. inne podejście do pracy z filmem
 47. Poszerzyłam wiedzę, którą teraz mogę wykorzystać do pracy z uczniami.Dzięki temu np. na godzinie wychowawczej często omawaim filmy z pakietu Filmoteki Szkolnej.
 48. Wprowadziłam więcej działań odwołujących się do stron internetowych podczas pracy z uczniami.
 49. Film! Własny, zrobiony przez uczestników typu- tu macie film- proszę wyciąć to a wstawić tamto i uzupełnić tu i tu o wasze kawałki
 50. zakładkę o edukacji filmowej na stronie biblioteki szkolnej
 51. korzystanie z filmoteki szkolnej na zajeciach
 52. Planowanie pracy metodą projektu i większy szacunek do filmu jako medium informacyjnego
 53. Język filmu na zajęciach SKF.
 54. sposoby oceny, realizacji projektu
 55. pomysł na DKF
 56. Analizę języka filmu - do tej pory koncentrowałam się tylko na treści.
 57. Zajęcia prowadzone metodą projektu.
 58. Przed każdą
 59. Jeszcze nic nowego nie wprowadziłam.
 60. przeprowadziłam lekcję o filmie animowanym, teraz realizujemy projekt edukacyjny oparty częściowo na materiałach z Filmoteki
 61. częściej korzystam z pakietu Filmoteki Szkolnej, wykorzystuję różne gatunki
 62. Analiza języka filmu
 63. Zadbałam o poczucie bezpieczeństwa uczniów, które jest ważne dla właściwej pracy metodą projektu.
 64. Pomoce metodyczne udostępnione na kursie dodaję do swojej pracy.
 65. Wzbogaciłem warsztat, wykorzystuję stronę internetową Filmoteki do prezentowania różnych materiałów.
 66. doskonalę pracę metodą projektu
 67. Pracę z kreskówką na lekcji języka angielskiego w klasach starszych.
 68. elementy historii polskiej kinematografii
 69. udoskonaliłam metody
 70. Na lekcjach wiedzy o kulturze będziemy więcej dyskutować o języku filmu z wykorzystaniem materiałów z kursu. Wprowadzam też zagadnienia związane ze stroną techniczną tworzenia dzieła filmowego do zajęć z uczniami.
 71. wiedzę z historii filmu
Czy kurs ułatwił ci pracę z młodzieżą? W jaki sposób?
100.0% 71  
wpisów (71) ...
 1. Oczywiście. Setki pomysłów, materiały związane z filmem, to wszystko ułatwi mi teraz prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w ramach klubu filmowego.
 2. tu bardziej konfrontacja spojrzenia na rzeczywistość i tego,co ważne,zmierzenie sie z pokoleniem wychowanych na mediach szukających odbiorców na sensacji
 3. pewnie większa łatwość wynika z większej świadomości i podobnych(ich i moich ) działań na kursie internetowym. Moi uczniowie ukończyli taki kurs w czerwcu. po prostu mówimy o filmie jednym
 4. trudno powiedzieć - dopiero planuję lekcje bezpośrednio związane z kursem. W poszczegolnych zadaniach wykonywałam zadania samodzielnie, nie we współpracy z uczniami
 5. gotowe propzycje działań i różnych rozwiązań, z których myślę będę korzystać
 6. Tak, dał mi wiele ciekawych propozycji pracy
 7. Dzięki kursowi mogłam podzielić się z uczniami informacjami o historii kina oraz pokazał jak przygotować ciekawy projekt w oparciu o konkretny film.
 8. tak - przekonałam się, że czasami niewielki pomysł może przerodzić się w ciekawą, pasjonującą dla uczniów inicjatywę
 9. Podejmowałam kolejne wyzwania z większym entuzjazmem dzieląc się ciekawostkami zaczerpniętymi z kolejnych modułów z uczniami interesującymi się filmem.
 10. Na pewno poprawił relacje z uczestnikami koła filmowego, zbliżył .
 11. Zyskałem materiały do zajęć.
 12. Tak. Podał metody pracy z filmem.
 13. tak- zdobyłam dodatkową wiedzę, którą chętnie dzieliłam się z młodzieżą.
 14. Tak, np. udostępnił "narzędzia" przydatne do omawiania w inny, niestandardowy sposób problemów na lekcjach wychowawczych, z wykorzystaniem filmów z Filmoteki.
 15. Dzielimy się wiedzą na temat filmów, wspólnie pracujemy np. wirtualny konkurs filmoteki szkolnej.
 16. Nawiązanie większego kontaktu przez zachęcanie mlodzieży do niektórych zadan związanych z kursem.
 17. postrzegają moje próby zainteresowania ich ambitnym kinem jako atrakcyjne
 18. Tak. Daje większe możliwości kontaktu z młodzieżą. Szczególnie teraz gdy rozwija się technika, która zwiększa możliwości filmowania.
 19. Zmieniłem sposoby prowadzenia zajęć dotyczących filmu.
 20. Tak. Wiedząc więcej mogę więcej przekazć.
 21. Podsunął mi rozwiązania problemów, jakie w tej pracy napotykam - pomysły na zajęcia, metody aktywizacji uczniów itp.
 22. Chociażby przez to, że moi uczniowie też brali udział w tym kursie. Poza tym miałam gotowe materiały, scenariusze lekcji oraz ciekawe pomysły.
 23. Tak. Nauczyłam się jak analizować z uczniami dzieło filmowe.
 24. Poznałam nowe metody i formy pracy z młodzieżą
 25. Jeszcze nie.
 26. Czuję się troszkę pewniejsza w temacie o filmie.
 27. Łatwiej rozmawiać o filmie, używając odpowiedniego języka. Porządek w głowie w zakresie wiedzy filmowej i metod pracy
 28. o tak
 29. Potrafię dokonać analizy filmu wspólnie z uczniami.
 30. Pani dyrektor, gdyz pozwolila nam uczesticzyc w projekcie Ery Nowe horyzonty edukacji filmowej, projekt kino wspolczesne.
 31. Kurs ułatwił pracę z młodzieżą, gdyż dał mi wiele inspiracji do kolejnych działań, które uczniowie przyjmowali z aprobatą.
 32. poszerzył mój zasób wiedzy, natomiast nie zmienił stylu pracy
 33. Tak - realizacja projektu kończąca się nakreceniem filmu spowodowała duże zaangażowanie się młodych ludzi
 34. Dostarczył mi wiedzy oraz bardzo konkretnych materiałów. Inspirujace są też pomysły zwiazane z edukacją filmowa, którymi dzielili się inni uczestnicy kursu.
 35. Stałam sie osobą bardziej kompetentną, wzrósł mój autorytet.
 36. tak - bez obaw podejmuję dyskusję nt. filmów (również tych zaproponowanych przez młodzież
 37. Dostarczył mi materiałów i pomysłów do przeprowadzenia lekcji w dziedzinie, którą zajmowałam się do tej pory raczej hobbystycznie.
 38. Tak. Wraca do projektu jw w p.16. Młodzież chętniej podejmuje działania przydzielone w ramach projektu,bo wiedzą cp maja robić. Są bardziej aktywni.
 39. nie
 40. Zadania w kursie były zbliżone do zadań dla uczniów uczestniczących w kursie internetowym.
 41. zdecydowanie tak zaufali mi dostrzegając moja wiedzę na temat filmu i pracy z nim.
 42. w zasadzie nie tyle ułatwił, co uzupełnił o nowe wiadomości
 43. nie było takiej potrzeby
 44. częściowo tak podczas analizy scen z filmów
 45. Tak - mam więcej rozwiązań dydaktycznych, wiem, na co zwrócić uwagę podczas wprowadzania wybranych elemntów edukacji filmowej
 46. meryttorycznie wzbogacił i uporządkował moją wiedzę; dodał wiary we własne umiejetności; zmoblilizowałdo zmian
 47. Mam wiele materiałów dydaktycznych, które mogę wykorzystywać na lekcjach o filmie.
 48. Myślę, że tak.
 49. Wykorzystałam pokaz z językiem filmowym, zaczynam ich oceniać bardziej kształtująco, tak jak mnie oceniano na kursie za co chwała i cześć
 50. potrafię zaproponować uczniom filmy z Filmoteki szkolnej do określonego tematu pracy maturalnej z języka polskiego
 51. nie ułatwił- zawsze była dobra
 52. Tak, jstem bardziej cool, bo znam się na filmach ;)
 53. Poszerzył moją wiedzę i wzbogacił metody pracy z nimi.
 54. uzmysłowił mi, że warto uwierzyć w zdolności i ciekawe pomysły młodych
 55. możlwiość nowej współpracy w ramach DKF
 56. Tak, młodzież zaangażowała się w projekt, są chętni do dalszych działań
 57. Tak,, dał mi podstawy teoretyczne oraz sprawdzone wzorce działania
 58. Tak
 59. Kurs mi nie ułatwił ponieważ moja współpraca jest dobra. Za to zachęcił mnie poszerzyć grono.
 60. np. polecam im niektóre materiały filmoteki, które znalazłam w poszczegółnych modułach
 61. tak; myślę, że moje zajęcia są lepiej prowadzone, mam ciekawsze pomysly
 62. otrzymałem soldną dawkę merytorycznych informacji
 63. Tak, dał mi większą motywację, którą
 64. Tak, uczniowie zaangażowali się w zadanie związane z pisaniem własnego synopsisu - czuli, że ich pomysły są doceniane.
 65. Tak - poprzez nowe, ciekawe materiały.
 66. podpowiedział mi parę pomysłów i mam nadzieję je realizowac
 67. Nie było takiej potrzeby.
 68. tak - pozwolił mi na poszerzenie mojej oferty nauczania
 69. tak, zainspirował, podpowiedział kikla pomysłów
 70. Kurs raczej uporządkował wiedzę i dał wskazówki na temat metod pracy z młodzieżą. A że tematyka filmowa (szerzej audiowizualna) jest atrakcyjna dla młodzieży, ta bardziej zaangażowała się w lekcje. Na pewno udało się wprowadzić do nich coś
 71. Ułatwił mi pracę. Dowiedziałam się wielu praktycznych rzeczy.
Czy chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w podobnym kursie raz jeszcze?
94.4% 67   tak
5.6% 4   nie
Napisz co najmniej trzy argumenty, których użyłbyś chcąc namówić innego nauczyciela do wzięcia udziału w kursie.
100.0% 71   {1.}
wpisów (71) ...
 1. Absolutna innowacyjność.
 2. warto,bo zdobywamy wiedzę z edukacji filmowej
 3. odkryjesz siebie dla siebie samego
 4. bardzo ciekawe materiały, i to ile!
 5. gotowe materiały, ciekawe pomysły pracy
 6. Kurs wzbogaca naszą wiedzę o filmie, metodach pracy z filmem, sposobach interpretowania filmu.
 7. ciekawe materiały
 8. życzliwość mentora
 9. Poszerzenie swojej wiedzy na temat filmu
 10. Doskonala forma poszerzenia swoich wiadomości i zdobycia nowych umiejętnościci.
 11. Dostępność kursu.
 12. Bardzo dobre materiały merytoryczne.
 13. dzięki temu kursowi dowiesz się więcej o filmie polskim
 14. Zyskasz wiedzę na temat pracy z filmem w szkole
 15. Jeśli tylko chcesz popracować na d doskonaleniem warsztatu n-la to znajdziesz tu ludzi podobnie jak ty zakręconych.
 16. poszerza horyzonty
 17. merytoryczne nowatorskie materiały - konkrety bez
 18. Daje możliwość rozwoju.
 19. kontakt z innymi osobami interesującymi się filmem
 20. Wiedza o filmie w pigułce.
 21. Na kursie można zdobyć wiedzę niezbędną do pracy z filmem na zajęciach szkolnych i pozaszkolnych.
 22. Udział w kursie nic nie kosztuje.
 23. Dowiesz się wszystkiego na temat filmu
 24. kurs internetowy-wymiana pomysłów
 25. Kurs jest rzeczowy - jeśli interesujesz sie filmem na pewno dużo sie dowiesz.
 26. nowe doświadczenie - wirtualny kurs
 27. Porządkuje i uzupełnia wiedzę - pomaga sprawdzić w praktyce
 28. Wiedza w pigułce
 29. Kurs porzerza wiedzę dotyczącą filmu i pracy z filmem w szkole
 30. Bardzo łatwy dostęp do wielu ciekawych materiałów,
 31. wiedza
 32. poszerzy wiedzę
 33. Wiele ciekawych informacji
 34. Ciekawa treść
 35. Ciekawe i różnorodne formy materiałów szkoleniowych.
 36. bogaty w różne materiały
 37. nowoczesna forma
 38. poznanie nowatorskich metod pracy
 39. kurs bez wychodzenia z domu
 40. Kurs pokazuje metody wykorzystywania dzieła filmowego na każdym przedmiocie.
 41. ciekawa forma przekazu informacji
 42. dużo materiałów dydaktycznych
 43. łatwy sposób komunikowania
 44. kompetentni ludzie
 45. Poszerzenie własnych horyzontów w atrakcyjnej formie
 46. Wymiana doświadczeń na forum.
 47. Kurs daje możliwość poglębienia wiedzy o filmie i jego wykorzystaniu w edukacji
 48. Pokazujący wiele możliwości pracy z filmem na lekcjach.
 49. konieczność projektu w szkole - ten kurs ci ułatwi
 50. profesjonalny
 51. ciekawe zagadnienia
 52. Merytorycznie na bardzo wysokim poziomie
 53. szybko
 54. Będziesz bardziej twórczy
 55. dostępność
 56. Pozyskanie wiedzy o polskiej kinematografii
 57. Platforma kursu łatwa w obsłudze.
 58. poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy ofilmie oraz kinematografii polskiej
 59. Wygodny sposób nauki.
 60. usystematyzuje swą dotychczasową wiedzę
 61. możliwość rozwoju
 62. Indywidualne podejście
 63. możliwość kontaktu z profesjonalistami i zapaleńcami
 64. nauka połączona z przyjemnością
 65. zdobycie i poszerzenie wiedzy o filmie
 66. wysoki poziom merytoryczny
 67. Nauczysz się nowych metod nauczania.
 68. Cenne materiały do wykorzystania w codzienniej pracy
 69. swietne materiały merytoryczne
 70. Otrzymasz pozytywne impulsy do pozytywnego i twórczego działania
 71. Można pracować i uczyć się wtedy kiedy mamy na to czas i ochotę.
100.0% 71   {2.}
wpisów (71) ...
 1. Ogrom, niezwykle przydatnych materiałów.
 2. pracujemy z narzędziem znanym współczesnym młodym ludziom
 3. Zdobędziesz materiały i pomoce do pracy, jakich sam byś nie znalazł
 4. profesjonalizm organizatorów
 5. nie trzeba wychodzić z domu żeby się czegoś nowego dowiedzieć
 6. Kurs zmusza do pracy twórczej, dzięki której zdobywamy wiedzę i umiejetności.
 7. inspirujące pomysły
 8. duża ilość materiałów do pracy z uczniami
 9. Współpraca międzyszkolna
 10. Możliwość otrzymania relacji zwrotnej w oparciu o opis własnych dokonań.
 11. Inspiracje i pomysły do pracy.
 12. Profesjonalna organizacja.
 13. poznasz ciekawe spojrzenia na edukację (edukacja filmowa)
 14. Będziesz miał dostęp do ciekawych materiałów dydaktycznych na czym zyskają twoje lekcje i ich jakość
 15. Pracujesz w swoim tempie, kiedy chcesz.
 16. dostarcza materiałów na godziny wychowawcze
 17. świetny, poważnie podchodzący do uczestnika, mentor
 18. Poszerza horyzonty.
 19. wymiana doświadczeń
 20. Wymiana myśli na forum.
 21. Kurs jest bardzo wygodny, można ukończy go nie wychodząc z domu!
 22. Masz dostęp do doskonale, rzetelnie przygotowanych informacji.
 23. Nauczysz się pracować z filmem na lekcjach
 24. ciekawe propozycje pracy z młodzieżą
 25. Kurs uczy rzeczy przydatnych w pracy - poznasz wiele ciekawych praktyk wykorzystania filmu na lekcji
 26. pracuję kiedy mi wygodnie w czasie
 27. Świetnie przemyślany, przyjemny i skuteczny
 28. Inspirujące doświadczenia
 29. Uczy jak przeprowadzic ciekawe lekcje lub zajecia pozalekcyjne z uczniami
 30. Inspirujące pomysły do pracy w szkole
 31. nowe pomysły
 32. rozszerzy kontakty z innymi nauczycielami
 33. Dużo praktycznych rozwiazań
 34. Gotowe pomysły na pracę z młodzieżą
 35. Zadania praktyczne, które wyzwalają kreatywność.
 36. wygodny
 37. możliwość konsultacji merytorycznych
 38. bezpośrednia wymiana doświadczeń edukacyjnych z innymi nauczycielami
 39. dożo teoretycznych informacji o filmie polskim
 40. Pozwala inaczej spojrzeć na dzieło filmowe.
 41. bardzo dobre i korzystne scenariusze lekcji
 42. samodoskonalenie
 43. pracujesz wtedy kiedy masz czas
 44. dużo wiadomości merytorycznych dostępnych i do wykorzystania
 45. Kopalnia wiedzy oraz wskazówek, gdzie tej wiedzy szukać
 46. Nowośći z dziedziny edukacji.
 47. Kurs daje możliwość poznania doświadczeń innych nauczycieli w pracy z uczniami
 48. Dostarczający dużo informacji na temat wiedzy o filmie.
 49. siedzisz w domu i pracujesz kiedy chcesz- za darmo!
 50. ciekawe materiały dydaktyczne
 51. fajni ludzie
 52. Skuteczny
 53. intensywnie
 54. Zdobędziesz ciekawą wiedzę i doświadczenie
 55. baza wiedzy
 56. Dostrzeżenie roli języka filmu w odbiorze dzieła.
 57. Dużo datkowych, ciekawych materiałów.
 58. dużo inspiracji
 59. Ciekawe pomysły do pracy z młodzieżą.
 60. pozna prawdziwych pasjonatów
 61. poszerzanie wiedzy, zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności
 62. Wysoka merytoryczność
 63. przydatne i ciekawe materiały dydaktyczne
 64. fachowość
 65. poszerzenie wiedzy o metodach pracy z filmem na lekcji
 66. nieodpłatnośc za kurs
 67. Bardzo wiele dowiesz się na temat filmu, jego historii, jego oddziaływnia na widzów.
 68. Niecodzienna okazja wymiany pomysłów i doświadczeń
 69. forum - bank informacji
 70. Przemyślisz ponownie rolę filmu w edukacji i świadomie go polubisz jako doskonałe narzędzie w pracy pedagogicznej
 71. Na tym kursie naprawdę można się czegoś nauczyć !
100.0% 71   {3.}
wpisów (71) ...
 1. Ciekawa współpraca z mentorem.
 2. wychowujemy i rozwijamy osobowść uczniów
 3. ciekawa forma i ludzie - forumowicze, mentorzy
 4. wspaniała atmosfera
 5. poszerzenie dotychczasowej wiedzy na temat historii kina polskiego
 6. Realizując zadania sami decydujemy o czasie ich realizacji, nie trzeba wychodzić z domu i ponosić kosztów.
 7. kurs jest darmowy
 8. sprawnie, bardzo dobrze przeprowadzony kurs
 9. Wymiana poglądów i mobilizacja do działania
 10. Motywacja do dalszej pracy, uczynienie zajęć z młodzieżą ciekawszymi.
 11. Możliwość kontaktu z nauczycielami o podobnych zainteresowaniach.
 12. Spotkanie ludzi z zapałem i psją, co doddaje pozytywnej energii.
 13. rozszerzysz horyzonty
 14. Jeśli film to twoja pasja, to na pewno odkryjesz wiele ciekawostek, na które być może nie zwróciłeś uwagi , Będziesz bardziej kreatywny.
 15. Dzięki tobie, skorzystać może cała szkoła !
 16. ułatwia kontakt z uczniami
 17. możliwość kontaktu z filmowymi zapaleńcami z całego kraju
 18. Daje większe możliowści wykorzystania nowoczesnych technologii a przez to ułatwia kontakt z młodzieżą.
 19. ciekawe propozycje metodyczne
 20. Innowacyjność i kreatywność.
 21. Kurs daje możliwość dzielenia się doświadczeniem i nawiązania współpracy pomiędzy nauczycielami
 22. Kontakt z wieloma nauczycielam, możliwość dyskusji na forum, dzielenia się wiedzą.
 23. Poszerzysz swoje wiadomości z dydaktyki
 24. przyjazna atmosfera na stronie kursu
 25. Kurs pozwoli ci sprawdzić twoje umiejetności - zrealizujesz kilka ciekawych zadań
 26. podnoszenie kwalifikacji i wiedzy o filmie
 27. Duży wysiłek, ale i duża satysfakcja
 28. Kontakt z pasjonatami, ludźmi, dla których praca w szkole cały czas jest ważna
 29. Jest bazą ciekawych pomysłów i doświadczeń innych nauczycieli.
 30. Kontakt z innymi osobami zajmującymi sie metoda projektów
 31. wymiana doświadczeń
 32. dostarczy pomysłów
 33. Ciekawe inspiracje do pracy z młodzieżą
 34. Mozliwość pracy w domu
 35. Pomoc i stały kontakt z fachowcem.
 36. ciekawe pomysły na urozmaicenie zajęć
 37. przydatne materiały
 38. bogate materiały dydaktyczne dot. edukacji filmowej i pracy z tzw. nowymi mediami
 39. ciekawe metody pracy z uczniami
 40. Inspiruje.
 41. solidna współpraca z mentorem
 42. wygoda
 43. poszerzasz swoją wiedzę
 44. jeżeli chcesz wykorzystywać film na lekcji to musisz zapisać się na ten kurs
 45. Znakomita przygoda intelektualna
 46. Nowoczesny sposób nauczania.
 47. Kurs jest dużą bazą ciekawych pomysłów na zajęcia pozalekcyjne i nie tylko z uczniami
 48. Bardzo przystępny sposób prowadzenia kursu.
 49. wiele rzeczy masz gotowych i nie musisz szukać- wystrarczy ściągnąć
 50. przydatny w pracy z uczniami
 51. przygoda z filmem
 52. Darmowy
 53. ciekawie
 54. Wzbogacisz swoją pracę, nie będziesz się nudzić i nie będziesz nudzić innych ;)
 55. motywacja o rozwoju
 56. Wymiana doświadczeń z nauczycielami - pasjonatami filmu.
 57. Możliwość poznania interesujących ludzi z pasją.
 58. noowczesna i elastyczna forma nauki
 59. Pretekst do odświeżenia swojej wiedzy.
 60. sporo się nauczy
 61. nowe pomysły, inspiracje do pracy,
 62. życzliwość i wyrozumiałość
 63. wygodna, internetowa, forma kursu
 64. realizacja pasji
 65. możliwość wymiany informacji i doświadczeń z ludźmi o podobnych zainteresowaniach
 66. możliwośc wymiany doświadczen z innymi nauczycielami
 67. Zbliżysz się do uczniów, poprzez wprowadzenie czegoś nowego i bardzo interesującego.
 68. Elastyczność kursu dzięki wykorzystaniu e-learningu
 69. internet - dostępność w kazdym czasie
 70. Eksperci przygotowali bogate, pełne, wszechstronne szkolnie w którym uczestniczyć możesz w dogodnym dla ciebie czasie
 71. W ciekawy sposób można rozwijać swoje pasje.

Komentarze (38)

Anna Kuźmin 2012-01-09 18:04:07

Kurs super !!!

Justyna Kozłowska 2012-01-09 18:58:54

Bardzo rzeczowy, solidny, skłaniający do pracy i samodoskonalenia.

Ewelina Beńko-Kaczkowska 2012-01-09 21:50:21

Kurs pozytywne mnie zaskoczył. Wcześniej sceptycznie podchodziłam do kursów internetowych.Teraz widzę ich ogromny potencjał. Super atmosfera, bardzo ciekawe moduły.

Marta Szykut 2012-01-09 22:10:45

Przydatny i inspirujący w pracy z uczniami.

Magdalena Rudnicka 2012-01-10 00:54:31

Inspirujący. Ciekawe znajomości. Fantastyczne pomysły.

Ula Guja 2012-01-10 16:05:03

Gratuluję Twórcom kursu doskonałego pomysłu i rzetelnego, inspirującego opracowania modułów. Dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Pozdrawiam wdzięcznie i serdecznie

Monika Lech-Wójtowicz 2012-01-10 16:59:54

Świetny pomysł. Kopalnie wiedzy i inspiracji do dalszej pracy. Ciekawi ludzie! Świetny kurs!!!!

Justyna Malicka 2012-01-11 11:23:31

Kurs bardzo inspirujący, forum to kopalnia wiedzy, pomysłów i fajnych ludzi, pozdrawiam kursantów!

Beata Larenta 2012-01-11 17:26:45

Mogę tylko przyłączyć się do wszystkich entuzjastycznych wypowiedzi:) Pozdrawiam serdecznie i życzę niemalejącego zapału do twórczej pracy:)

Katarzyna Tyburska 2012-01-11 22:35:30

Ja również gratuluję świetnie przygotowanego kursu! Godny polecenia! Cieszę się, że ten czas nie był zmarnowany, a wręcz przeciwnie, bardzo jestem zadowolona, że mogłam wziąć udział w tym kursie :)

Łucja Rogala 2012-01-12 13:29:22

Jestem pod wrażeniem rzetelnego przygotowania szkolenia, wiele pomysłów wykorzystam w dalszej pracy, dziękuję

Halina Andrzejczak 2012-01-12 21:15:36

Polecam kurs wszystkim, którzy chcą pracować z filmem w szkole.

Magda Tyczyńska 2012-01-12 22:16:25

Bardzo dziękuję, pozdrawiam :)

Jolanta Kudlik 2012-01-13 16:30:33

Kurs godny polecenia, będzie dla mnie kopalnią pomysłów i motywacją do twórczej pracy z uczniami :)

Justyna Razik 2012-01-13 16:32:12

Dzięki wielkie za ten kurs!!!

Ewa Jakubowska 2012-01-13 17:13:29

Pozdrawiam wszystkich filmowo zakręconych.

Duże doładowanie nauczycielskich 2012-01-14 11:21:51

Marta Cyran

Marta Cyran 2012-01-14 11:29:17

A to psikus, więc jeszcze raz: Duże doładowanie nauczycielskich baterii. Nic, tylko do pracy drodzy rodacy:) Dziękuję za kurs. Również pozdrawiam.

Arleta 2012-01-14 15:01:13

Kurs nie tylko spelnił moje oczekiwania, ale pozytywnie mnie zaskoczył. Był przeprowadzony w sposób ciekawy i rzeczowy. Stanowił doskonale uzupełnienie posiadanych wiadomości. Jest doskonałą inspiracją do dalszych działń w tym kierunku. Brawo!!!

Beata Orzech 2012-01-14 17:59:24

Ciekawy kurs, świetne materiały, życzliwi ludzie - warto robić takie kursy! Pozdrawiam

Aleksandra Zienkiewicz 2012-01-14 23:02:02

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, gratulacje dla organizatorów, kierownictwa, mentorów!

Maria Fedorowicz 2012-01-15 03:51:37

Dziękuję za ciekawy kurs i całą platformę - kopalnię pomysłów na urozmaicenie działań szkoły i wykorzystanie pomysłowości i radości działania uczniów. Serdecznie pozdrawiam uczestników kursu, panią Renatę, mentorów. Dziękuję.

Sylwia 2012-01-15 15:15:17

Po tych różnych "nauczycielskich szkoleniach" już nie wierzyłam, że coś ciekawego i wartościowego w kwestii szkoleń mnie spotka. A tu proszę! Niespodzianka! Świetny kurs:)

Renia 2012-01-15 15:39:05

Rzetelnie przygotowny kurs wszechstonnie rozwijający i inspirujący do dalszego samokształcenia i działania:)

Robert Świdnicki 2012-01-15 16:37:31

Dobry, ciekawy kurs. Dziękuję i pozdrawiam.

Ewa Kosińska 2012-01-15 18:07:02

Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w interesującym i świetnie zorganizowanym kursie, gorąco pozdrawiam Organizatorów i wszystkich Uczestników. Życzę wszystkim powodzenia w dalszych przedsięwzięciach.

Katarzyna Walęcka-Tomczak 2012-01-15 18:40:44

Dziękuję za współpracę :)

Asia 2012-01-15 18:41:57

Bardzo inspirujące spotkania i pomysły. Dziękuję pozdrawiam

Eliza Stankiewicz 2012-01-15 18:52:07

Jestem bardzo zadowolona i mam nadzieje, ze to nie ostatni raz gdy uczesnicze w podobnym kursie!Pozdrawiam wszystkich uczestników!

Emilia Mazurek 2012-01-15 20:07:27

Szkoda że to już koniec. Dziękuję i pozdrawiam:)

Małgorzata Smagieł-Occhipinti 2012-01-15 21:13:08

Mam nadzieję, że to tylko początek... i jeszcze się spotkamy przy jakiejś filmowej okazji. Było mi bardzo miło z Państwem pisać:) Pozdrawiam

Marta Tokarska 2012-01-15 21:55:53

Wnoszę postulat - o wprowadzenie kursu FS do szkół, jako obowiązku dla każdego nauczyciela ;)

Małgorzata Junga 2012-01-16 00:32:22

dziękuję za świetnie zorganizowany kurs,za wiele wspaniałych pomysłów na dalszą przygodę z filmem

Małgorzata Junga 2012-01-16 00:34:27

dziękuję za świetnie zorganizowany kurs,za wiele wspaniałych pomysłów na dalszą przygodę z filmem

Wioletta Dybcio 2012-01-16 08:12:27

Było super! Czekam na część drugą kursu dla wtajemniczonych.

Magdalena Stefanowska 2012-01-16 13:44:55

Ci którzy przygotowali i prowadzili ten kurs, wykonali kawał dobrej roboty! Pozdrawiam!

Agnieszka 2012-01-16 13:47:13

Dziękuję za wspaniale przygotowany kurs, za ciężką pracę organizatorów i uczestników. Pozdrawiam.

Małgorzata Smagieł-Occhipinti 2012-01-19 19:26:44

Czy można zapisać się jeszcze raz;)Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

dodaj

© Copyright by LabSEE