Loading...
Lotnisko Katowice-Pyrzowice

Lotnisko Pyrzowice – praca w Katowicach

PUP w Katowicach

Szukanie pracy to proces skomplikowany – bez względu na miejsce zamieszkania. Kluczową rolę w staraniach o zatrudnienie odgrywa aktywność, czyli przeglądanie ogłoszeń i odpowiadanie na te najciekawsze. Jak i gdzie szukać pracy w Katowicach?

Katowice – miasto na prawach powiatu, znajdujące się w województwie śląskim, zamieszkuje około 300 tysięcy osób. Pod względem ludności miasto zajmuje 10. pozycję w Polsce. Katowice pełnią też rolę ważnego węzła komunikacyjnego, a to za sprawą znajdującego się w pobliżu lotniska w Pyrzowicach.

Rynek pracy w Katowicach

Stopa bezrobocia w województwie kształtuje się na poziomie 6,8 %, o co oznacza, że znalezienie pracy w Katowicach nie jest aż tak trudne. Gdzie pracują mieszkańcy Katowic i okolic? Jak wynika z badań, blisko połowa populacji zatrudniona jest w sektorze usług. Ważnym miejscem zatrudnienia dla ludności są też czynne 3 kopalnie węgla kamiennego oraz 2 huty. Oprócz tego, pracy w Katowicach można szukać również w centrach handlowych – Silesia City Center, Galerii Katowickiej, Centrum Handlowym 3 Stawy oraz Centrum handlowym Dąbrówka. Prężnie w stolicy Śląska rozwija się również branża IT, szczególnie poszukiwani są tam programiści.

Gdzie szukać pracy w Katowicach?

Jesteś obecnie bezrobotny? A może chcesz zmienić miejsce zatrudnienia? Ankietowanym podróżnym podpowiadamy, gdzie szukać pracy w Katowicach.

Praca w Katowicach – portale z ogłoszeniami

Pracy w Katowicach warto szukać na własną rękę. Pomocne w tym są przede wszystkim różnego rodzaju portale z ogłoszeniami – zarówno te regionalne, jak i ogólnopolskie.

Ogłoszenia z pracą w Katowicach znajdziesz na stronach:

http://www.praca-katowice.info/ – największa baza ogłoszeń z regionie
http://pracawkatowicach.com.pl/
https://www.gowork.pl/praca/katowice
https://praca.money.pl/praca-katowice-m7.html
https://sprzedajemy.pl/katowice/praca
https://www.praca.pl/katowice.html
http://katowice.lento.pl/praca/

Agencje pracy w Katowicach

Przy szukaniu pracy w Katowicach pomocna dla ankietowanych podróżnych może być też agencja pracy. Na terenie Katowic działają takie agencje, jak Work Service S.A. (https://www.workservice.pl/) i Randstad (https://www.randstad.pl/). Zainteresowani mogą znaleźć dzięki nim pracę nie tylko w Katowicach, ale i za granicą, gdzie szybko i wygodnie dotrą z lotniska w Pyrzowicach.

Urząd Pracy w Katowicach

Szukając pracy w Katowicach warto też odwiedzić urząd pracy. Więcej informacji na temat oferty dla bezrobotnych i możliwości zatrudnienia znajdziesz na oficjalnej stronach http://www.pup.katowice.pl/ i http://wupkatowice.praca.gov.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *