Loading...
Lotnisko Katowice-Pyrzowice

Lotnisko w Pyrzowicach – jak dojechać, gdzie nocować?

nocleg

Lotnisko w Pyrzowicach, znane też jako Katowice Airport, to to międzynarodowe lotnisko znajdujące się w miejscowości Pyrzowice, położonej około 30 kilometrów na północ od centrum Katowic. Lotnisko znajduje się na czwartym miejscu w Polsce zarówno pod względem liczby pasażerów, jak i operacji lotniczych. Niebawem czeka Cię podróż turystyczna lub biznesowa z lotniska w Pyrzowicach? Zobacz jak dojechać do portu i gdzie szukać noclegu, jeśli Twój lot jest wcześnie rano lub wracasz późno wieczorem!

Lotnisko Pyrzowice – adres do nawigacji

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach

Ulica: Wolności 90
Kod pocztowy: 42-625
Miejscowość: Pyrzowice
Gmina: Ożarowice
Powiat: tarnogórski
Województwo: śląskie
Współrzędne do nawigacji: N 50° 28′ 27.31″ E 019° 04′ 48.07″

Dojazd na lotnisko w Pyrzowicach

Samochód – dojazd samochodem możliwy jest drogą wojewódzką nr 913, która prowadzi bezpośrednio do portu lotniczego. Sporym udogodnieniem dla podróżnych są: węzeł Pyrzowice-Lotnisko, łączący drogę 913 z drogą ekspresową S1 oraz węzeł Pyrzowice, łączący autostradę A1 i drogę ekspresową S1.

Przy lotnisku w Pyrzowicach czeka ponad 50 obiektów parkingowych.

Komunikacja miejska – na lotnisko w Pyrzowicach ankietowani przez nas podróżni mogą dotrzeć autobusami komunikacji miejskiej – z Bytomia linie 85 i 53, z Mierzęcic – linia 17, a z Katowic – linia Airport Bus. Z centrum Katowic kursuje też autobus „Linia Lotnisko”.

Sprawdź, jak dojechać na lotnisko w Pyrzowicach z innych miast.

Taksówka – do portu dotrzeć można też taksówką, korzystając z oferty jednej z wielu korporacji działających w Katowicach, takich jak Taxi Pyrzowice (http://taxipyrzowice.pl/).

Hotele niedaleko lotniska Katowice-Pyrzowice

Osoby podróżujące z lotniska w Pyrzowicach mogą skorzystać również z oferty hoteli, znajdujących się w pobliżu portu. Wśród nich na uwagę zasługują takie obiekty jak:

DeSilvaInn Katowice Airport – https://www.desilva.pl/katowice ceny od 220 zł / pokój
Hotel Iskra by Katowice Airport – https://www.hrs.com/pl/hotel/iskra-by-katowice-airport-547095.html ceny od 205 zł / pokój
Hotel Wilga by Katowice Airport – https://www.booking.com/hotel/pl/wilga-by-katowice-aiport-mierzecice.pl.html ceny od 225 zł / pokój
Noclegi AirportPark – http://www.airportpark.eu/cennik.html ceny od 90 zł / pokój
Noclegi Avoca – http://www.avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html ceny od 120 zł / pokój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *