Ćwiczenia na większą koncentrację

0

Staraj się pić średnio 8-10szklanek wody dziennie. Zacznij w ciągu dnia zastępować inne napoje (np. herbatę i kawę) wodą. Nie pij kofeiny po kolacji, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na Twój sen. Należy całkowicie unikać napojów dietetycznych, ponieważ zawierają one składniki, których organizm stara się pozbyć.

Czasami mylimy głód z pragnieniem – zobacz na www.moje-ankiety.pl. Wypicie szklanki wody pół godziny przed posiłkiem zmniejszy uczucie chęci na jedzenie, jednak nie jest dobrze pić ją podczas posiłków. Rozcieńcza czyste enzymy trawienne obecne w jamie ustnej i spowalnia trawienie. Jeśli nie przepadasz za wodą, spróbuj naturalnych herbat.

Nasze ciała zostały zaprojektowane do manewrowania, a obecnie nie do końca nam to wychodzi. Upewnij się, że trenujesz co godzinę, niezależnie od tego, czy jest to rozciąganie, czy po prostu spacer, dzięki czemu będzie to codzienna rutyna. Jeśli czujesz, że Twój umysł jest zmęczony, szybko zaopatrz swoje ciało w tlen, znajdując miejsce na rozciągnięcie się i celowe ziewanie przez minutę lub dwie.

Jedną z prawdopodobnie najczęściej zgłaszanych trudności, jakie ludzie mają ze znalezieniem czasu na trening, jest brak faktycznej motywacji. Aby zaradzić tej niedogodności, chcemy wykorzystać nasze przemyślenia:

Zapisz wszystkie powody, dla których chcesz wyglądać i czuć się wyżej dzięki ćwiczeniom
zapisz wszystkie osiągalne konsekwencje NIEjeżdżenia żadnym pociągiem
poświęć chwilę na przemyślenie, w jaki sposób dzięki temu poczujesz się lepiej i zachowasz zdrowie
lustro i zapisz, jak naprawdę byś się czuł, nie podejmując żadnej aktywności fizycznej
w końcu znajduje metody, dzięki którym będzie to przyjemne zajęcie
Na przykład fajnie jest skakać na mini trampolinie w rytm głośnej muzyki z lat 80. lub brać udział w zajęciach internetowych z nauczycielem, którego uwielbiam. Kluczowym aspektem jest monitorowanie postępów w coachingu. A przede wszystkim monitoruj poziom swojej energii w zupełnie różnych momentach dnia (w skali od 1 do 10) i zapisuj zmiany.

Naładuj się poprzez sen

Sen pozwala odpocząć umysłowi po męczącym dniu. Redukuje stres, ułatwia naukę, a czasami znajduje rozwiązania problemów. Kiedy śpisz, Twoje ciało delikatnie odpoczywa i uspokaja się, tętno zwalnia, a temperatura ciała spada, uwalniając sztywność i zmniejszając poziom ochrony.

Brak wystarczającej ilości snu wpłynie na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne, tak samo dobrze, jak każde ćwiczenie mające na celu osiągnięcie większej koncentracji w pracy. Może złagodzić stres i niepokój, mieć niekorzystny wpływ na temperament, zdolność koncentracji i produktywność.

Aby być pozytywnym i cieszyć się spokojnym snem:

 • przygotuj swój pokój do spania (ciemny/chłodny/cichy)
 • zabrać jak najwięcej cyfrowych gadżetów
 • na pewno będziesz mieć wygodny materac
 • postaraj się zakończyć dzień w sposób niemal rutynowy: kładź się spać i wstawaj codziennie mniej więcej o tej samej
 • porze, kojarząc materac z relaksem (a nie z telewizją, posiłkami i pracą!)
 • przygotuj swoje ciało na spokój: unikaj alkoholu, kofeiny, papierosów, posiłków wcześniejszych niż materac.

W tych godzinach nie należy nawet uprawiać intensywnego sportu. Zrób psychologiczny detoks tuż przed położeniem się spać, notując wszystko, co przychodzi Ci do głowy i odkładając tę listę na czynniki pierwsze Skorzystaj ze sztuczki polegającej na 12-godzinnym spotkaniu zarządu: jeśli wstaniesz o 2 w nocy z czymś na głowie, natychmiast zapisz to, a następnie powiedz swojej nieświadomości: „Dzięki za to. Umówię się na spotkanie ze sobą za 12 godzin, o 14:00 , kiedy nie śpię i mam miejsce, w którym mogę się tym zająć najlepiej jak potrafię”

I na koniec, przygotuj się na poranek, trzymając przy materacu szklankę wody, którą możesz wypić, aby nawodnić organizm zaraz po przebudzeniu. Włącz także kojący budzik lub ulubioną muzykę, pomedytuj lub przywitaj modelkę z nowym dniem, identyfikując dziesięć rzeczy, z których możesz się cieszyć. Jak na razie dobrze.

Większa koncentracja i produktywność w pracy

Teraz przyszedłeś do pracy, dobrze spałeś i dobrze się odżywiałeś, ale ponieważ dzień będzie bardziej napięty, a poza tym masz zamiar rozpocząć jakieś zadanie, dzwoni telefon i dopiero później rozumiesz, że po prostu nigdy nie przyniosłeś tego zadania . kompletny.

Tak zwani „pracownicy wiedzy” spędzają całe dnie, żonglując dziesiątkami zadań i projektów, będąc nieustannie bombardowani dodatkowymi prośbami. Bez skutecznej strategii ustalania priorytetów/modyfikacji/zapamiętywania wszystkich tych obowiązków, dosłownie pozostałyby one „w naszych umysłach”, tworząc ogromny wir myśli.

Ćwiczenia na większą koncentrację

Chociaż mogłeś zastosować w praktyce wszystkie przydatne sztuczki, aby osiągnąć wysoki zakres produktywności, taki scenariusz może utrudnić utrzymanie stałej koncentracji na wykonywanej pracy, być może byłbyś w stanie wykonać prawie wszystkie czynności, ale kosztem będzie to, że pod koniec dnia poczujesz się ospały i będziesz chciał po prostu wszystko zmienić i ponownie wyjść za mąż.

Wszystkie niedokończone sprawy, które krążą wokół Twojej głowy, według Matta Serny są jak „otwarte obwody”, o których Twój umysł będzie ci stale przypominał, czy tego chcesz, czy nie. To rozprasza: prawdopodobnie nie możesz przewidzieć zwiększonej koncentracji, gdy nachodzą cię myśli takie jak „pamiętaj o odrobaczeniu kota”.

W rzeczywistości, zgodnie z „wpływem Zeigarnika”, myśli mają naturalną tendencję do powrotu do niepełnych czynności. To zbiór „otwartych obwodów”, które będą powstrzymywać Cię od efektywnego wykonywania całej pracy, odwracając Twoją uwagę innymi obowiązkami i nierozwiązanymi problemami. Twój umysł będzie atakowany przez te bezużyteczne przypomnienia przez większą część wieczoru (niepozwalając Ci na wyłączenie się po powrocie do domu), po czym zaczną atakować Twój sen, prowadząc do poważnego załamania psychicznego i poczucia przytłoczenia.

Odpowiedzią jest „zamknięcie obwodów”. Usuń obciążenie poznawcze związane z koniecznością decydowania, co i kiedy zrobić, za pomocą prostych narzędzi do organizowania działań. Mogą to być:

 • prosta kartka papieru z zapisanymi na niej wszystkimi działaniami
 • przeglądaj wszystkie czynności, które musisz wykonać, zaznacz je fioletowym, bursztynowym (żółtym) lub zielonym odcieniem (system RAG). Czerwony = pilny, bursztynowy = niezbędny, ale nie pilny, zielony = sławny, ale nie musi być realizowany teraz
 • zastosuj łatwą w użyciu metodologię ustalania priorytetów zadań, taką jak Macierz Eisenhowera
  Następnie co tydzień twórz listę kontrolną „zamknięcia pętli” działań w następujący sposób:
 • nie jest potrzebny i można go usunąć
 • w tej chwili nie jest potrzebny żaden ruch, ale być może trzeba będzie coś z tym zrobić później. Utwórz plik „Oczekiwanie na odpowiedź” i przeglądaj go co tydzień są to informacje, których możesz potrzebować później, np. budżet projektu, który planujesz podjąć. Umieść go w odpowiednim pliku referencyjnym/bibliotece jeśli mimo to musisz dokończyć zadanie lub potrzebujesz więcej informacji do jego przygotowania, utwórz wspólną tablicę projektową, korzystając z systemu korporacyjnego. Zrób inwentarz głównych projektów (z zadaniami podobnymi do: „Wypełnij prezentację”, „Zakończ kurs internetowy” lub „Wlicz wynagrodzenie weekendowe” itp.)
 • jeśli zawiera jedno, niepilne zadanie, wpisz je w Kalendarzu, wskazując konkretną godzinę/datę jego wykonania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here